Atatürk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği yaz tatili nedeni ile okul bahçesini otopark olarak kullanıp elde edilen gelir ile okulun ihtiyaçları giderilecek. Okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte bazı okullar spor salonlarını düğünler için kiralarken, bazı okullarda ise okul bahçesi oto park alanı olarak kullanılıyor. Şehir trafiğinin en çok yoğun olduğu Atatürk Bulvarı civarında bulunan oto park kentteki oto park sıkıntısını gidermek içinde elverişli olması ile dikkat çekiyor.

Yaz tatilinde de okullar eğitim için verimli bir hale getiriliyor. Kentin en işlek bir yerinde kurulu bulunan Atatürk İlköğretim Okulu’nun bahçesi otopark olarak kullanılıyor. Okul Aile birliği tarafından yürütülen bu çalışma çerçevesinde elde edilecek olan gelir ile okulun çeşitli ihtiyaçları giderilecek.

Atatürk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği levhasının asılı olduğu otopark alanında araç parkları için günlük 1 YTL aldıklarını söyleyen işletmeci Serdar Korkmaz, otoparkın Okul Aile Birliği yararına olduğunu ve elde edilen gelir ile okulun kırık camlarının değiştirildiğini, onarım ve bakım ihtiyaçlarında kullanıldığını, dar gelirli öğrencilere kırtasiye yardımlarının yapıldığını belirtti.

Korkmaz, günde 25-30 aracın otopark hizmetinden istifade ettiğini vurgulayarak, cüzide olsa okulun bir ihtiyacına cevap verdiğini söyledi.
Belediye meydanında yaşanan trafiği de rahatlatmak için önemli bir misyon üstlenen otoparktan elde edilecek olan gelirin eğitim için harcanacak olması vatandaşların takdirini kazanıyor. Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz vatandaşlar, okulların yazın tatil olduğunu ve okul bahçelerinin otopark, düğün yeri olarak kullanılmasının isabetli bir karar olduğunu belirterek, elde edilecek olan gelirin eğitim için harcanmasından memnuniyet duyduklarını söylediler.

Belediye ve PTT meydanı arasındaki güzergahta yaşanan park sıkıntısının giderilmesinde önemli bir rolü olan oto park alanında araç başına 1 YTL ücret alınıyor.

 Muşun Sesi Gazetesi