Skip to main content

Çiçekçilerde Sevgililer Günü hazırlığı

Muş Haber Fotoğrafı

14 Şubat Sevgililer Günü münasebetiyle sevdiklerine çiçek almak isteyen vatandaşlar için özel bir hazırlık yapılıyor.

Sevgililer Gününde sevdiklerinin yüzünü güldürmek isteyen vatandaşların, çiçekçilere gelerek sevdikleri için çiçekler yaptırdığını kaydeden Karmen Çiçekçilik işletmecisi Tuncay Köse, çiçekçiler olarak bu güne özel bir hazırlık yaptıklarını söyledi.

Yaklaşık 25 yıldır Muşta faaliyet gösteren ve Muşun ilk uluslararası çiçekçilik unvanını alan Karmen Çiçekçiliğin işletmecisi Tuncay Köse, sevgililer gününe özel, vitrinini hazırladığını ifade etti.

Geçmiş yıllarda edindiği tecrübelere göre Muşta 14 Şubat sevgililer günü büyük ilgi gördüğünü kaydeden Köse, sevdiklerinin önemli gününü kutlamak isteyen vatandaşlarda çiçeklere büyük rağbet gösterdiklerini ve çiçeklerin dillerine inanan vatandaşlar sevdiklerine gül, karanfil, kır çiçeği, mevsim çiçeği ve buket hediye ettiğini ifade etti.

Bir ay öncesinden hazırlıklara başladığını ve ürünleri de bu süreden itibaren stok etmeye başladığını belirten Köse, Bir ay öncesinden başlattığımız hazırlıklar nedeni ile bugün diğer illere oranla bizim çiçek fiyatlarımız daha uygundur. Canlı ve yapay çiçeklerimiz ile bugüne en iyi şekilde hazırlandık. Sevgililer gününe özel indirimler yaparak gülün fiyatını 10 liraya indirdik. 14 Şubat Sevgililer gününde sevgi çiçeklerle dillendi dedi.

Aslında Sevgililer Gününün çiçekçilerin günü olduğunu belirten Köse; Maalesef son günlerde gümrük kapılarında yaşanan sıkıntılardan dolayı mağdur edildik. Dış piyasaya mal satılacak diye iç piyasada mal fiyatları yükseldi. Dolayısıyla gümrüklerde takılan mallar ülke dışına çıkmayınca, yeniden iç piyasaya sürüldü. Elimizdeki malları yüksek fiyata aldığımızdan dolayı öyle satmak zorunda kalıyoruz. Bütün bunlara rağmen, bugün 14 Şubat Sevgililer Günü ve çok şükür işlerimiz iyi şeklinde konuştu.

Çiçek dilinin duyguları anlatma sanatı olduğunu belirten ve 25 yıl önce Muşta Karmen Çiçekçilik adı altında açtığı işyeri ile Muşun ilk uluslararası çiçekçisi unvanını elinde bulunduran Köse, sevgililerin hislerini gizlememesi gerektiği yönünde de uyarılarda bulundu.

Bir çiçeğin çok şeyler ifade ettiğini kaydeden Köse, gül, karanfil, cerbole, mevsim çiçeği, kır çiçeği, papatya, cipso, soli gibi çeşitlerin daha çok ilgi gördüğünü söyledi. Köse, ayrıca müşterilerin renklere de önem verdiğini kaydederek, bu nedenle bu yıl çok renkli çeşitler ile müşterilere alternatifler sunduklarını, gül renkleri arasında, kırmızı, mavi, beyaz, sarı ve pembe gibi renklerin mevcut olduğunu söyledi.

İl dışından bir haftadan bu yana sipariş aldıklarını belirten Köse, Türkiyenin birçok vilayetinden bugün için siparişler aldık. İlçelere, köylere aldığımız siparişlerin hazırlıklarını yaptık. Bugün gün boyu bunların dağıtımı ile uğraşacağız. İnsanlar birbirlerinden uzakta bile olsa çiçekler ile birbirlerine duygularını ifade edebiliyor. Çünkü çiçek dili duyguları anlatma sanatıdır. Bu nedenle bizde yılların vermiş olduğu deneyimle diyoruz ki, hislerinizi gizlemeyin diye konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri