İlimizden diğer vilayetlere ataması çıkan memurlar ile diğer vilayetlerden ilimize atanan memurların evlerini taşıması nedeniyle taşımacılık sektöründe yaşanan hareketlilik nakliyecilerin yüzünü güldürüyor.

Tayin dönemi olması sebebiyle başka illere tayini çıkan ve başka illerden Muş’a tayin olan memurların ev eşyalarını taşımaları nakliyecilerin işlerinde artış yaşanmasına sebep oldu. Yurt genelinde tayin döneminin başlaması sebebiyle nakliyeci esnafının işlerindeki artış yüzleri güldürdü.

Kamu personelinin tayin döneminin başlaması nakliyecilerin yüzünü güldürdü. Her yıl olduğu gibi bu yılda başlayan tayin dönemi nakliyecilik sektöründe hareketliliğe neden oldu.

Muş’ta yaz mevsimi ile birlikte tayin döneminin başlaması ile nakliyeci esnafının yüzü gülüyor. Yaz mevsiminde işlerinin arttığını söyleyen nakliyeciler, ev taşıma işleminin işlerini arttırdığını söylediler. Nakliyecilik yaparak geçimini sağlayan Esat Kaya isimli vatandaş, işlerinde büyük bir artış yaşandığını söyledi. Nakliyeci esnafının işinin en yoğun döneminin Haziran, Temmuz, Ağustos ve eylül ayları olduğunu söyleyen Kaya, tayin dönemi olması sebebiyle nakliyecilik yapan esnafların yüzünün güldüğünü kaydetti. Kaya, “Yaz mevsiminde tayinler sebebiyle işler artmakta. Örneğin Muş’tan İstanbul’a eşya taşıdığımız zaman İstanbul’dan da Muş’a veya bir başka şehre hemen yük buluyoruz. Bu mevsimde işlerimiz çok iyi oluyor” şeklinde konuştu.

Tayin dönemi sebebiyle ev taşımak zorunda kalan çok sayıdaki memur ise ev taşımanın önemli bir külfet olduğunu belirttiler. Tayinlerinin çıkması sebebiyle evlerini taşımak zorunda olduklarını söyleyen memurlar, “Bir ev taşımak bin YTL’den daha fazlaya mal olmaktadır. Memur için bu çok önemli bir miktardır” şeklinde konuştular.
Muş’tan Balıkesir’e tayin olan bir memur, “Tayinimin Balıkesir’e çıkması sebebiyle ev eşyalarımı biran evel taşıyıp evimi kurmam gerekiyor. Ancak nakliye ücreti çok fazla. Muş’tan Balıkesir’e 3 bin YTL nakliye ücreti ödeyeceğim. Ev eşyası az olan bazı vatandaşlar bir araya gelip ortak kamyon tutup eşyalarını taşıyorlar” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi