Muş’un Bulanık ilçesine giden Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Muş Başmüdür Vekili Fesih Çelik, Bulanık’a yeni bir PTT binası yapılacağını PTT Bulanık Şubesi’nde yaşanan sıkıntıların giderileceğini söyledi.

PTT Muş Başmüdür Vekili Fesih Çelik, PTT Bulanık Şube Müdürü Remzi Üçücü’yü makamında ziyaret etti. Dün başlayan PTT Kargo konusuna değinen Fesih Çelik, kargo sektöründe en önemli unsurun hizmet kalitesi olduğuna dikkat çekti. Her türlü hizmeti Türkiye’nin her yerine hata dünyanın bütün ülkelerine kaliteli süratli, sağlam ve ucuz yaptıklarını ifade eden Çelik; “Bilindiği üzere; tüm sektörde olduğu gibi kargo sektöründe de bir kuruluşu ön plana çıkaran ana unsur, hizmet kalitesidir. Katle ise, hizmetin sağlıklı bir şekilde ve müşteri beklentisi doğrultusunda yerine, getirilmesi, verilen hizmet sonrası oluşabilecek aksaklıkların süratle ve eksiksiz giderilmesiyle mümkündür. Her alanda atılım içerisinde olan idaremizin PTT Kargo alanında da bir takım düzenlemeler yapılmış ve yapılmaktadır. Vatandaşlarımız her türlü koli ve paketlerini PTT Kargo ile bütün PTT İş yerimizde imkânlar dâhilinde uygun ambalaj temin ederek güvenli ve süratli bir ortamda gönderebilirler. PTT Kargo ile ilgili her türlü bilgiyi 169 servis telefonumuzdan öğrenebilirler. Her türlü hizmeti Türkiye’nin her yerine hata dünyanın bütün ülkelerine kaliteli süratli, sağlam ve ucuz yapıyoruz. Vatandaşlarımız daha hızlı, ucuz ve güvenli kargo göndermek ve almak istiyorlarsa bundan sonra PTT’yi tercih etsinler” dedi.

Bulanık’a kısa süre içerisinde yeni bir PTT binası yapılacağını kaydeden Çelik; “Bulanık PTT’sinde sıkıntıların çok olduğunu biliyoruz. Personel sıkıntımız ilde olduğu gibi burada da mevcut. Buradaki binamızın fiziki olarak Bulanıklı hemşerilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermediğini de biliyoruz. Burada yeni PTT binamızın yapılmasıyla birlikte bu sıkıntılar son bulacak. Eğer bu yıl bir aksaklık yaşanmasa bu yıl yeni binamızın temeli atılır. PTT hizmetlerin en iyisini yapmak için çalışıyor. PTT kargo alanında da yenilik yapma peşindedir. PTT Kuruluşu kargo pazarında daha çok pay alabilmek ve müşteri beklentileri göz önünde bulundurarak kabul, sevk ve dağıtım yönünde yeni bir anlayış, organizasyon ve çalışma düzeniyle kendini yenilemektedir. Mevcut koli hizmetlerimizin iyileştirilmesi, kargo alanında piyasa koşullarında hizmet sunarak müşteri beklentilerinin karşılana bilmesi ve memnuniyetinin artırarak trafik ve gelirimizin yükseltilmesine yönelik olarak yapılan PTT Kargo çalışmalarına büyük bir hız verilmiştir” diye konuştu.

 Topkan Haber Ajansı