Yaz tatilinin başlamasından sonra YİBO’da bir takım çalışmalar başlatan okul idaresi duvarlara çeşitli figürler çizerek okulun güzel görünmesini sağladı. Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun duvarlarına okuldaki görevli öğretmen ve memurlar tarafından çeşitli figürler çizilerek okulun güzel bir görünüme kavuşması sağlanıyor.

Muş Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nun duvarlarına öğretmenler ve memurlar tarafından yağlı boya ile resimler çizilerek okula güzel bir görünüm kazandırılıyor.
Okulların yaz tatiline girmesinin ardından Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda hummalı bir çalışma başlatıldı. Yaz tatilinde okulun daha iyi şartlara kavuşturulması ve öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için okulda görevli öğretmen ve memurların başlattığı çalışmalar göz dolduruyor. Yaz tatili olması sebebiyle derslere ara veren öğretmenler, okulda görev yapan memurlarla birlikte okulun güzelleşmesi için ellerine fırçaları alıp okulun duvarlarına çeşitli figürler çizip okulun güzel bir görünüme kavuşmasını sağlıyorlar.

Merkez Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Fırat Bingöl, yaz tatilinde okulun öğrenciler için daha cazip ve daha iyi bir şekle getirilmesi için çalışma yaptıklarını belirterek, okulda görevli personellerin el birliği ile çalıştıklarını söyledi. Okulun duvarlarına çeşitli figürler çizerek okulun güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Fırat Bingöl, “Okulumuz yatılı okul olması sebebiyle öğrenciler için burası hem bir ev hem de okuldur. Bu sebeple okulumuzun öğrencilerin rahat edebileceği ve kendilerini iyi hissedebilecekleri bir durumda olması gerekir. Bu düşünce ile öğretmen ve memur arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyor” şeklinde konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi