Muş Valisi Erdoğan Bektaş, geçen yıl eğitim ve öğretime açılan Yaygın Lisesi’nde incelemelerde bulunarak, okulda birçok eksiğin bulunduğunu ve yapılan hataların mutlaka telafi edileceğini söyledi.

Muş Valisi Erdoğan Bektaş, köy gezileri kapsamında gittiği yaygın Beldesi’nde geçen yıl eğitim ve öğretime açılan 16 derslikli Yaygın Lisesi’nde incelemelerde bulundu. 216 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü lise binasını gezerek yetkililerden bilgiler alan Vali Erdoğan Bektaş, okulun yapımında büyük hatalar olduğunu ve binanın tamamen sorunlu olduğunu vurguladı. Okulun çatısının büyük ölçüde hasar gördüğünü ve binanın yeni olmasına rağmen birçok tahribatın meydana geldiğini kaydeden Bektaş, “Benim bu konuda söyleyecek hiçbir şeyim yok. Her şey göz önündedir. Bu okulun iyi bir konuma getirilmesi için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Hata kiminse bulacağız ve ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

İl Bayındırlık ve İskan Müdürü Ayhan Uçak, Vali Bektaş’a okulun yapımı ile ilgili olarak bilgiler vererek, “2005 yılında ihale edildi ve geçen yılda okul tamamlanıp geçici kabulü yapılarak hizmete açıldı. 7 milyon 340 bin YTL olması gerekirken Milli Eğitim Müdürlüğü bu okulun yapım işini 4 milyon 500 bin YTL’ye düşürdü. Bu hataların tamamı müteahhidin kendi hatalarıdır. Müteahhide yazı yazılmış ve ikaz edilmiştir. Bu eksiklikler müteahhide tamamlattırılacaktır. Şu anda sadece geçici kabul yapılmış ve tüm eksiklikler müteahhide bildirilmiştir” dedi.
 Topkan Haber Ajansı