Skip to main content

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Koncuk Muş`ta

Muş Haber Fotoğrafı

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Muş’ta Muş Alparslan Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Muş’ta bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Muş Alparslan Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Muş Alparslan Üniversitesi Genel Sekreteri Şükrü Demir’in fakülte genel sekreterliği görevine iade edilmesinin yanlış bir uygulama olduğunu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim çalışanlarının kazanımlarını büyük ölçüde yitirdiğini söyledi.

Bitlis’te yapılacak olan Türk Eğitim Sen Bölge Toplantısı’na katılmak üzere Muş Havaalanı’nına gelerek Muş’ta bir dizi incelemelerde bulunan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sert açıklamalarda bulundu. Muş’un Erzurum Caddesi üzerinde bulunan Şark Lokantası’nda sendika üyeleri ile bir araya gelen ve basın açıklaması düzenleyen Koncuk, Muş Alparslan Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı’nda ki uygulamaları eleştirdi.

Türk Eğitim Sen’in eğitim ve öğretim alanında ki en fazla üyesi bulunan sendika konumunda olduğunu söyleyen Koncuk, “Türk Eğitim Sen olarak üniversitelerin bir korku imparatorluğu gibi idare edilmemelidir diye düşünüyoruz. Üniversitelerde demokratik ortamlar oluşturmak en başta rektörlerin görevidir. Hal böyle ilken Muş Alparslan Üniversitesi’nde genel sekreterlik görevi yapan arkadaşımız, haksız, hukuksuz ve hiç bir gerekçe olmadan görevinden alınıp fakülte sekreterliği görevine verilmiştir. Sayın Rektöre, bir bilim adamına bu vefasızlık hiç yakışmamıştır. Önceden üniversite için ciddi çalışmalar yapan ve emek harcamış arkadaşımızın takdir edilmesi ve baş tacı edilmesi gerekirken görevinden alınıp bir alt göreve verilmesi hukukende doru değildir. İnşallah bu yanlış karar hukuktan geri dönecektir. Siyasi yandaş kayırmalarının üniversitelerimize girmemesi lazımdır. Ama maalesef yeni rektörle siyasi yandaş kayırmacılığı Muş Alparslan Üniversitesi’ne girmiştir. Sayın Rektör daha ilk günden düğmeyi yanlış iliklemiştir. İnşallah bu hatalar düzelir. Türk Eğitim Sen olarak Sayın rektörün tüm çalışmalarını mercek altına alacağız. Rektör oldum diye istediğim adamla çalışır, istediğim adamı atarım mantığı ile hiç kimse bir hukuk devletinde çalışamaz. Sayın Rektörümüz Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu bilerek adamlarını atsın. Türk Eğitim Sen üniversitelerde de yetkili bir sendikadır. Şu anda üniversitelerimizin yüzde 80’inde Türk Eğitim Sen yetkili sendikadır. Sayın rektör burası ile ilgili hangi tip çalışmalar yapabileceğimizi de düşünebilir. Sayın Rektör inşallah bundan sonra hukuk devleti ilkelerine ve insan haklarına saygı ölçülerinde devam eder” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Koncuk, “Türk Eğitim Sen olarak eğitim ve öğretimin bütün sorunları ile ilgileniyoruz. Tüm eğitim çalışanları Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik döneminde kazanımlarını birer birer kaybettiler. Sayın Hüseyin Çelik yaptığı uygulamalarla öğretmenlerimizin ek derslerini hesaplama yönetmeliklerini dahi değiştiren uygulamalar çıkardı. Sayın Hüseyin çelik’i tüm eğitim çalışanlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Huzursuz edilen eğitim çalışanları ile hakları gasp edilen öğretmenlerle Türk Milli Eğitim’inde başarılı oldum iddiasında başarılı oldum iddiası bile abes olur” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri