İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Yeni Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin organize ettiği 2005–2006 yılsonu gecesi muhteşem geçti. Muş Kültür Merkezi Salonunda yapılan ve İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Yeni Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin organize ettiği yılsonu gecesi Okul öğrencilerinin kendi imkânlarıyla yaptıkları el işleri de sergilendi.

Muş Kültür Merkezinde düzenlenen 2005- 2006 dönem sonu gecesi, Saygı duruşu ve istiklal marşı okunduktan sonra slâyt gösterileri ile okul ve okul öğrencileri tanıtıldı. Yapılan geceye Valisi İbrahim Özçimen, Belediye Başkan Necmettin Dede ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı. Gecede bir konuşma yapan Yeni Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Hakan Güler; “Çocuklarımızın yaşamını normal sürdürmeleri önünde engeller vardı. Bizler Muş’ta bir ilki gerçekleştirerek, bu çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştırıcı ve normalleştirici çalışmalar için bir adım attık. Çocuklarımızın toplum içinde kabulü gerçekleştikçe, toplumda kendi engellinin farkına vardı. Bu çocuklar bizlerinde kendimizi tanımamıza yardımcı oldu.

Bu nedenle bu çocuklara, toplum olarak minnet borcumuz var. Bizler bu çocukları, sevgi dünyasında yoğurursak onların engelleri ile yaşamasını ve kendilerini gerçekleştirmeleri sağlamada yardımcı oluruz. Bu nedenle yüreğimizi sevgi dünyası ile örelim ve çocukları olduğu gibi sevgi ile kucaklayalım” dedi. Bizler her geçen gün eğitim kalitemizi yükselterek, bu çocuklara en iyi eğitim imkânı vermeye devam edeceğiz diyen Güler sözlerine şöyle devam etti; Bilinsin ki, doğruluk, açıklık ve sizlerle birliktelik ana ilkemizdir. Hiç bir şey bu çocukların eğitiminden daha önemli değil. Bu nedenle imkânlarımız artıkça kalitemiz artmakta ve artmaya devam edecektir diye konuştu. Güler; “Hediyemiz büyüktür. Bizlerin bu hedefe varmamız, sizlerin göstereceği sabra bağlıdır. Çocuklarımızı hep birlikte yarının gülen mutlu bireyleri olması için el ele çalışmaya, daha fazla bir araya gelmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu. Gecede bir konuşma yapan Vali İbrahim Özçimen ise; “Herkesin belli oranda öğretilebilir olduğunu, eğitilebilir olduğunu gözlemledim. Herkes belli oranda kabiliyetine göre bir şey kavrayabiliyor. Bu çocuklarımı eğiten öğretmenlerin özel öğretmen olduklarını düşünüyorum. Bu güzel geceye destek olan ve emeği geçen bütün herkese teşekkür ederim” dedi. Gece okul öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu tiyatro oyunlarıyla son buldu. Haber: Emrullah Özbey

 NULL