Vali İbrahim Özçimen, başarılı öğrencileri altınla ödüllendirdi. Anadolu Öğretmen Lisesinde okuyan ve Sınav Dershanesinde sınava hazırlanan Sözel ve Eşit ağırlık puanlarında Muş Birincisi, Türkiye genelinde 31’ci olan Orhan Asya ve Yine Aynı okuldan Sayısal il İkincisi, Türkiye 39’cu olan Zeynep Yılmaz dört adet altınla ödüllendirildiler. ÖSS’de başarılı olan ve derece yapan Orhan Asya ve Zeynep Yılmaz dört adet cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi. Diğer öğrenciler, Ümit Yılmaz, Ayfer Sümer, Serpil Tunç,  Pınar Bekçi, Davut Işık, Zeynep Bulut, Hülya Sönmez, Muaz Aydın, Dilşah Hezer, Muhammet Coşkun ve Handan Yıldız ise birer cumhuriyet altınıyla ödüllendirildiler.

Halk Eğitim merkezinde düzenlenen başarılı öğrencilere ödül törenine, Vali İbrahim Özçimen, Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar ile Milli eğitim Müdür yardımcıları ve Şube müdürlerinin yanı sıra Okul Müdürleri, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.
Törende bir konuşma yapan Vali İbrahim Özçimen, “Öncelikle başarmışlarla bir arada olmak çok güzel. Sizleri hem bu güne kadar başardığınız şeylerden dolayı tebriklerimi sunuyorum, Hem de, bundan sonraki hayatınızda aynı çizgide, aynı gayretle, aynı vatan sevgisiyle, aynı aile sevgisiyle gayretler, başarılar, mutluluk ve huzurlar diliyorum. Bu arada sizlere emek veren öğretmenlerinizin gayretlerini tebrikle alkışlıyorum. Kolay bir şey değil en yüce en güzel varlık insanı onun için onun olgunlaştırılması ve bir hedefe yöneltilmesi de, bu ölçüde zor. Neticesi itibariyle sonucu aldığımız zaman en güzel meyveyi verdiği içinde belirtilmesi gerekiyor. Şu anda bizde 4000 öğretmen var. Yaklaşık 400 öğrenciyi Üniversite ve OKS’ ye sokuyoruz. Demek ki, 10 öğretmen 1 öğrenci yetiştiriyor bu bana biraz tarihi bir başarısızlık gibi geliyor. Öğretmen arkadaşlarımızın gayreti yeterli değil, tabi biz gayret etmiş başarmış öğrenci ve öğretmenleri de unutmamalıyız. Öğretmenlerimizin tekrar silkelenip kendilerine bakmaları boş şeylerle ilgilenmemeleri biraz daha öğrencilerle ilgilenmelerini ortaya koyuyor. Tekrar burada gayretlerinden bu işte emeği geçen eli öpülesi öğretmen arkadaşlarıma gerçekten kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Aynı şekilde öğrencilerimizi de tebrik ediyor, gelecek hayatlarında da başarı ve mutluluk diliyorum” diye konuştu

Törende ÖSS’de çeşitli dallarda başarı gösteren 13 öğrenciye toplam 19 cumhuriyet altını verildi. NULL