Skip to main content

Öğretmenler günü kutlandı

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen programa Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kamu kurum amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen ile davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda genç ve emekliye ayrılan öğretmenler birer konuşma yaptı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan bir konuşma yaptı. Arslan, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, gelecek gençlerin, gençlerse öğretmenlerin eseridir. Öğretmen adeta bir bahçıvandır, en güzel gülleri yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir. Onların bakımını titizlikle yapar. Öğretmen öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğinin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnı terleyince mendille kurulayan, ayağına taş dokunsa üzülendir dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Feyat Asya da öğretmenlerin toplumun her döneminde saygı gördüğünü belirterek, yılın her günü kendilerinin hatırlanması gerektiğini vurguladı. Konuşmasında Peygamber Efendimizin hadislerinden örnekler veren Başkan Asya, Peygamberimizin, Ya öğrenen ol, ya öğreten ol, ya da bunlara destek veren ol. Sakın dördüncüsü olma, helak olursun ilkesinin hakim olmasını diliyorum. Ülkenin kalkınması gelişmesi ve ilerlemesi sizlerin yetiştireceği nesillerle oluyor. Bu duygularla gününüzü tebrik eder, saygılarımı sunarım diye konuştu.

Muş Valisi Seddar Yavuz da ise yaptığı konuşmada, Şartlar her ne olursa olsun biz bu kutlu yürüyüşümüze sizlerle beraber devam edeceğiz. O yüzden endişeye kapılmayın, üzüntüye kapılmayın. Olumsuzluklar bizi yolumuzdan asla döndürmesin şeklinde konuştu.

Öğretmenlere çeşitli tavsiyelerde bulunarak, yalnız olmadıklarını söyleyen ve kendilerini asla yalnız his etmemeleri uyarısında bulunan Vali Yavuz, Sizlerin daima yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatarak, bütün kurum ve kuruluşlara sizlerle ilgili talimatlar verdiğimi bir kez daha hatırlatarak, sizlerin her türlü sorununuzda yanınızda olduğumuzu buradan bir kez daha ifade ediyorum. Yalnız değilsiniz. Kendinizi bu şehirde asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Doğruları söylemeye devam edin. Başınız dik ve anlınız hep ak olsun diye konuştu.

Şartlar ne olursa olsun kutlu yürüyüşe devam edilmesi gerektiğini kaydeden Vali Yavuz, Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ve bu devletin bu şehirdeki temsilcisi olarak her daim yanınızdayız. Şartlar her ne olursa olsun biz bu kutlu yürüyüşümüze sizlerle beraber devam edeceğiz. O yüzden endişeye kapılmayın, üzüntüye kapılmayın. Olumsuzluklar bizi yolumuzdan asla döndürmesin. Biz bu kutlu yürüyüşümüzü tamamlayacağız ifadelerini kullandı.

Yeni baştan hep beraber yeni Türkiyeyi inşa edeceği diye vurgulayan Vali Yavuz, Şunda bir inşaat süreci yaşıyoruz, sancılarımız var. Ama bu sancılar mutlaka bitecek. Yeter ki biz 78 milyon vatan avladı aynı hedefe doğru gözünü ve gönlünü birleştirsin bunu mutlaka başaracağız şeklinde konuştu.

Vali Yavuzun konuşmasından sonra yeni göreve başlayan öğretmenler yemin etti. Ardından öğrenciler Öğretmenler Günü ile ilgili şiirler okudu. Daha sonra Muş Güzel Sanatlar Lisesinin müzik dinletisi ile devam eden programda emekliye ayrılan öğretmenlere ve dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle program son buldu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri