Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı son atamayla, Muş’a 462 öğretmen atandı. Ataması yapılan öğretmenlerin önümüzdeki günlerde görev başı yapması bekleniyor. Bakanlık, Türkiye geneli yaptığı öğretmen atamasında, Muş’a 464 öğretmen atadı. Geçtiğimiz hafta itibariyle ataması yapılan öğretmenler, kararnamelerini almaları ile ilimize gelmeye başladı.

Yapılan atamayla 5 Beden Eğitimi Öğretmeni, 7 Bilgisayar Öğretmeni, 1 Biyoloji Öğretmeni, 1 Coğrafya Öğretmeni, 12 Din Kültürü Öğretmeni, 3 Felsefe Öğretmeni, 9 Fen ve Teknoloji Öğretmeni, 2 fizik öğretmeni, 14 İlköğretim Matematik öğretmeni, 7 İngilizce öğretmeni, 25 Okul Öncesi Öğretmeni, 7 Rehber Öğretmen, 2 Resim İş Öğretmeni, 317 Sınıf Öğretmeni, 7 Sosyal Bilgiler Öğretmeni, 2 Tarih Öğretmeni, 3 Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni, 2 Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, 24 Türkçe Öğretmeni ve 2 Zihinsen Engelliler Sınıf Öğretmeni görevlendirildi.

NOKTA ATAMASI YAPILDI
Bakanlık yaptığı atamayı, nokta ataması olarak yaptı. Bakanlık, atamanın ardından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bir de kararname gönderdi. Gönderilen kararnamede ataması yapılan öğretmenlerin değiştirilmemesi konusu vurgulandı. Ataması yapılan öğretmenlerin ise önümüzdeki hafta itibariyle görev başı yapması bekleniyor. Atanan 464 öğretmen il merkez, köyler ve ilçelerde görevlendirilecek. Muş Ovası Gazetesi

 NULL