Muş Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 1. sınıf öğretmenleri tarafından okuma bayramı düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen okuma bayramına veliler büyük ilgi gösterdi. Birinci sınıf öğrencilerinin hazırladıkları skeç ve şiir dinletileri velileri oldukça neşelendirdi. Çocuklar üzerlerine astıkları sayılar, harfler ve yaptıkları gösterilerle hem öğretmenlerine hem de velilerine oldukça güzel anlar yaşattılar. Düzenlenen etkinlikte konuşan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Erkan Solak, bu tür etkinliklerin okul idaresiyle velilerin daha yakın ilişkiler kurmalarını sağladığını belirtti.

Okullarının Muş’un en iyi okullarından birisi olduğunu ifade eden Erkan Solak; “Okulumuz Muş’un en iyi okullarından biridir ama vatandaşlar tarafından fazla bilinmiyor. Hedefimiz her yıl okulumuzu daha iyi duruma getirmek. Eminim ki önümüzdeki yıllarda bunu daha iyi göreceksiniz. Okulumuzu Muş’un en iyi okulu yapmak için ben ve öğretmen arkadaşlarım durmadan çalışıyoruz. Özellikle okulumuzda son iki yıldır hiçbir adli vaka olayı olmamıştır. Ayrıca sportif faaliyetlere de oldukça özen gösteriyoruz. Bunu da yoğun çalışmalar sonucunda başardık. Tüm bunların dışında okulun hizmet içi faaliyetlerinde de birçok yetişkinin okuma yazma misyonunu yüklendik ve bunu da başarıyla götürdük. Vatandaşlar da bu durumdan hoşnut olduğu için bize desteklerini esirgemiyorlar. İnşallah önümüzdeki günlerde okulumuzda bilgisayar kursu, sağlık ve eğitim seminerleri düzenleyerek velileri okula entegre etme faaliyetlerini sürdüreceğiz. Bu eğitim sürecinden sonra eminim ki başarıda sesimizi duyuracağız. Kısacası vizyonumuz Muş ilinde en çok tercih edilen okullar arasına girmektir. Özellikle birinci sınıf öğretmenlerimizin gösterdikleri performans için kendilerini kutluyor ve teşekkür ediyorum. 5 tane birinci sınıfımız var ve bu sınıftaki öğrencilerin tamamı okuma yazma biliyor. Bu durum da takdire şayandır. Tek isteğimiz velileri yanımızda görmek ve onların desteklerini hissetmektir” dedi.

1. sınıf öğretmenlerinden Yavuz Demirkale ise bu tür etkinliklerin velileri daha iyi tanımak açısından çok iyi olduğunu belirterek bu faaliyetler sayesinde öğrenci öğretmen ve öğretmen veli ilişkileri daha iyi oluyor dedi.

Öğrenci velileri de etkinlikten sonra kendi çocuklarının bulunduğu sınıflara geçerek öğrencilerle beraber yaptıkları yiyecekleri yiyip öğretmenlerde öğrencileriyle ilgili bilgi aldılar. Topkan Haber Ajansı