Milli Eğitim Bakanlığı’nın Doğu-Batı kaynaşmasını artırmak için başlattığı ‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Muş’tan 42 öğrenci gönül köprüsünü kurmak için Trabzon Of’a gitti.

Sabah saatlerinde ilçeye gelen Muşlu öğrenciler, Of Onur Öğrenci Evi’nde öğrenciler tarafından gülllerle karşılandı. Kahvaltının ardından uzun yolculuğun yorgunluğunu atmak için istirahate çekilen öğrenciler, cuma gününe kadar bölgedeki tarihi ve turistik yerleri gezecek.

Bugün öğleden sonra Of ilçe merkezi ve sahilde tur atacak olan öğrenciler, yarın Trabzon’da stadyum, Atatürk Köşkü, Boztepe, Ayasofya Müzesi, üniversiteyi gezecek. Gezinin 3. günü olan salı günü Sümene, Araklı, Arsin şehir ve sahilini gezecek olan öğrenciler, perşembe günü Of’lu öğrenci ve velilerle birlikte olup Karadeniz aile yapısını yakından görme fırsatı bulacak. Gezi programının son günü olan cuma gününde ise ilçe protokolü ve bir çay fabrikasında kuru çayın imalatını bizzat müşahede ederek öğrenecek olan öğrenciler, öğleden sonra Trabzon’a doğru hareket ederek ilçeden ayrılacak.

Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Gündüz, Muş’tan gelen misafir öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, kendilerini Of’ta görmekten ve ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, kurulan bu köprüyle güzel ve kalıcı dotlukların oluşacağına inandığını ifade etti.