Skip to main content

Muş’ta TÜBİTAK bilim fuarı

Muş Haber Fotoğrafı

Merkez Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde düzenlenen 4006 TÜBİTAK bilim fuarına İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, kamu kurum amirleri, okul müdürleri, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı. 35 projenin sergilendiği sergide resim, halk eğitim merkezi el işi çalışmaları, okul öncesi öğrencilerinin eserleri ve bilimsel çalışmalar yer aldı. Projeleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Ortaokulunda ciddi değişim ve gelişimin olduğunu söyledi. Öğrencilerin özgüven kazanması ve velilerinde okulla sahip çıkmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Arslan, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Ortaokulumuzun resim sergisi, bilim şenliği ve aynı zamanda halk eğitim merkezi kurslarının yaptığı çalışmaların sergisi ile okul öncesinde yapılan çalışmaların sergilendiği kapsamlı bir sergi yapmışlar dedi.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Arzu Usluyu tebrik eden Arslan, Ben okul müdürümüz, müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Özellikle Mehmet Akif Ersoy İlkokulumuzda ki bu gelişim hakikaten son zamanlarda göze çarpmaktadır. Velilerimizde bu okula sahip çıkıyor. Öğrencilerimize özgüven geldiği gibi velilerimiz de okulumuza sahiplenmeye başladı. Hem mahallemize hitap eden her türlü kurs açılıyor, sosyal etkinlikler yapılıyor, sportif aktiviteler ile hemen hemen tüm alanlarda büyük bir değişim var. Ben idareci arkadaşlarımı kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum şeklinde konuştu.

Okullarının bahçesinde ilk defa bu kadar geniş kapsamlı ve başarılı bir serginin açıldığını kaydeden okul müdür yardımcısı Tunay Taş ise, Okulumuzun 4006 TÜBİTAK bilim fuarı sergimizi açtık. Bilim fuarımızın yanında aynı zamanda Muş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün el sanatları sergisi ve okul öncesi öğrencilerimizin hazırlamış olduğu sergiler yer aldı. Öncelikle bu projeler bir yıllık çalışmanın ürünüdür. TÜBİTAK bilim fuarlarında geçen sene il ikinciliği ve il dördüncülüğü kazanarak Ankarada Muşumuzu temsil etme imkanı bulduk. Bu yıl projelerimizi daha da geliştirerek 35 proje ve 60a yakın öğrencilerimizin yer alması ile robot projesini de ekleyerek 4006 bilim fuarı olarak daha da zenginleştirdik. Okulumuz tarihinde ilk defa bir bilim fuarı düzenlenmektedir. Okul idaremiz, öğretmen ve öğrenciler işbirliğinde bu fuara velilerden İl Milli Eğitim Müdürümüz ve çok sayıda kamu kurum amiri katıldı. İl düzeyinde yapılan bu fuarımıza katılan herkese çok teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandı.

Bilimsel çalışmaların öğrencilerde ciddi bir şekilde değişime neden olduğunu vurgulayan Taş, Bu projeler sayesinde öğrencilerimizin ufuklarının açıldığını söyleyebiliriz. Öğrencilerimiz artık dışarıya açılan bir yüz olarak görüyorlar Mehmet Akif Ersoy okulunu. İçine kapanan değil dışarıya açılan ve kendini ispatlayan bir okul haline gelmiştir. Öğrencilerimizin bu öz güveni ile daha başarılı olmalarını temenni ediyorum şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri