İl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşilay Muş şubesi tarafından Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) öğrencilerine bağımlılıkla mücadele konulu seminer verildi.
Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube, Muş Yeşilay Şube ve Üniversite Genç Yeşilay Topluluğu 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde bağımlılıkla mücadele için ortak bir seminer düzenledi. Narkotikte ’Bağımlılık’ adlı semineri Polis Memuru Evren Gemici verdi. Gemici öğrencilere; Madde bağımlılığı nedir? Nasıl başlar? Uzak durmak için yapılması gerekeneler? Bağımlılığın sonuçları hakkında detaylı bilgiler verdi.
Seminerde 2019 Yılında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen kısa film yarışmasında birincilik ödülüne layık görülen kısa filmin gösterimi yapıldı. Üniversite öğrencisi genç bir kızın madde bağımlılığınındın nasıl hayatını kaybettiğini konu edinen kısa film öğrencilerden de büyük beğeni aldı. Seminerin sonunda Polis Memuru Evren Gemici bir öğrenciyle birlikte tüm katılımcılara bağımlılıkla mücadele hakkında tavsiyelerde bulundu.
Üniversite Genç Kızılay Topluluğu’nun da desteklediği seminere, Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürü Komiser Öcal Uğuz, Muş Alparslan Üniversitesi Özel Kalem Müdürü Öğr. Gör. Şakir Çetin, polis memurları ve öğrenciler katıldı. Program Narkotik köpeğinin gösterisinin ardından Özel Kalem Müdürü Şakir Çetin tarafından Polis Memuru Evren Gemici’ye verdiği eğitimlerden dolayı teşekkür belgesi takdimi etti. Fırat Demir