Muş Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen ‘Leonardo da Vinci Programları’ kapsamında sürdürülen ‘Mesleki Eğitim Gelişiminde Metal İşleme Süreçlerinin Avrupa Boyutu Tecrübelerinin Boyutu’ projesi çerçevesinde Vilniaus Technikos Kolegija heyeti için bir seminer düzenlendi.

Muş Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda düzenlenen seminere, Mekatronik Elektronik Öğretmeni Jonas Petrulis, Makine ve Mekanik Teknolojisi Bölüm Başkanı Janina Butkevicicene, Makine Mühendisliği ve Mekanik Fakültesi Dekanı Jevgeniya Flonova, Uluslararası Proje Menajeri Simona Kras Ausk İene ile Muş Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi yetkilileri katıldı.

Okul Müdürü Şehmus Yentürk, Avrupa’daki bazı ülkelere gidip incelemelerde bulundukları gibi şimdi de Litvanya’dan bir heyetin Muş’a geldiğini belirterek, “Bu program çerçevesinde heyete 5 gün süreyle Leonardo da Vinci programları kapsamında Metal Teknolojisi Alanı Atölyesi’nde seminer verilecektir. Bu seminerde metal işleme süreçleri ve bilgisayarlı makinelerin kullanılmasıyla ürün elde edilmesi konuları işlenecektir” dedi.
 NULL