Özdilek Köyünde bulunan ilköğretim okuluna, Cihan Haber Ajansı Genel Merkezi çalışanları tarafından kitap yardımı yapıldı. Ajans çalışanlarından Nuri Coşar önderliğinde yardımlar toplanıp gönderildi. Öğrencilerin daha iyi şartlar altında eğitimlerini sürdürmesi için böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Nuri Coşar: “Çok yoğun bir iş tempomuz var. Birçok günde yardım haberi geçiyoruz. Haberlerde en çok dikkatimizi yardım yapan ile alan kişilerin mutlulukları göze çarpıyor. Bizlerde arkadaşlarla karar aldık o mutluluklara ortak olmak için yardım topladık. İlk önce Muş’un bir köyüne yardım gönderdik. Bunun sonucunda aldığımız mektuplar bizleri ve yayın yönetmenimizi çok duygulandırdı. Hemen yeni bir kampanya yaparak Muş’a ikinci olarak yardım gönderiyoruz. Mutluluklara ortak olamaya devam edeceğiz” dedi.
Bu tür kardeşlik bağını pekiştirdiğini ve öğrencilerin eğitimine olumlu etki yaptığını ifade eden Özdilek İlköğretim Okul Müdürü Hüseyin Öztürk: “Bu tür yardımlar kardeşlik duygusunu pekiştirdiğini ve öğrencilerin ufkunu genişletiyor. Yardım yapanlara bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkürler” dedi.

Cihan Haber Ajansı Genel Merkezi çalışanları tarafından başlatılan çalışmalar neticesinde hediyelerini alan minik öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunuyordu.
Çok memnun olduklarını katkılarından dolayı çalışmaları yürütenlere teşekkür borçlu olduklarını söyleyenler öğrenciler duygularını şu sözlerle ifade etti:
İrem Karakaya: “Bizim için zahmet ettikleri ve geleceğimizi düşündükleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ceylan Güngör: “Ben kütüphanedeki kitapların hepsini okuyacağım ve hep onları hatırlayacağım” dedi.
Mustafa Yavuz: “Onları çok seviyorum ve onlarla gurur duyuyorum” dedi.
Ayşe Karakaya: “Onların ellerinden öpüyorum” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi