Koç Topluluğu, toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk alanındaki duyarlılığın altını çizen bir başka önemli projeye imza attı. Muş merkeze bağlı Ağaçlık Köyü İlköğretim Okulu, Koç Topluluğu, “ Ülkem İçin” gün ilkesi çerçevesine onardı.Koç topluluğunun başlattığı kampanya çerçevesinde Muş Merkeze bağlı Ağaçlık Köyü İlköğretim Okulunun bakım onarım çalışmaları yapıldı. Okulun bakım onarım çalışmaları dışında ayrıca, okul bahçesinde birde öğrenci ve öğretmenler için birde basket potası yapıldı. 

Koç Topluluğu adına, Muş BEKO Bayii Ekrem Demirel Gazetemize yaptığı açıklamada, Koç Topluluğu, ‘Ülkem İçin Günü’ kampanyası ile ilimizde de bir okulun tamir, tadilat ve bakımını üstlendiklerini ve tadilat yaptıklarını belirtti.

Koç topluluğu tarafından onarımı yapılan Ağaçlık Köyü İlköğretim Okulunu ziyaret eden ve çalışmaları değerlendiren Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, “Ben Muş’a ilk geldiğim günlerde de bu okulumuza geldim. Bu okulumuz ciddi bir şekilde sıkıntılı idi. Koç Grubu destek oldu ve güzel bir çalışmayla okulumuzu onardı. Koç grubunun bu çalışması herkese örnek olması ve bu çalışmaların yaygınlaşması gerekir. Bizim bu tür onarımları yapmaya bütçemiz yetmiyor. Her geçen gün nüfus artışından dolayı yeni okul yapımı sayılarının da çoğalması gerekir. İlimizin en büyük sorunu eğitimdir. Onun için eğitimde herkesin elinden geldiği kadar yardımcı olması gerekir. Koç Topluluğuna şükranlarımı sunuyorum. Bu tür çalışmalarda Muş’lu işadamlarımız ve esnaflarımızın da duyarlılığını bekliyoruz. Bu okulun onarılması gelen öğretmenlerimize büyük bir sürpriz olacak. Öğretmenlerimizin çalışma azmi çoğalacak. Onun için Muş’lu esnaflarımızdan da birer okul onarmalarını bekliyoruz. Bu okulun çalışmasında başta Koç Topluluğuna ve Koç Topluluğu adına buradaki çalışmaları takip eden Ekrem Demirel ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu çalışmanın bir ön çalışma olarak kabul edilmesini isteyen Demirel, Muş’ta yüksek donanımlı bir okulun yapılması için önerilerinin olduğunu anlattı; “Bu okulun kurulması için Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızdan da destek isteyeceğiz. Sayın valimizden, belediye başkanımızdan gerekli desteği aldıktan sonra, Koç Topluluğuna, ilimizde okul yapılması için müracaat edeceğiz. Burada gerekli destekleri sağladığımız takdirde, Koç Topluluğu tarafından, ilimize büyük ve donanımlı bir okulun yapılacağını umut ediyorum. Başta Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız olmak üzere halkımızın desteği ile bu projemizi başaracağımız inancındayım” diye konuştu.  
Koç Topluluğu Hakkında Bilgiler de veren Ekrem Demirel, “Kurucusu Vehbi Koç’un “Ülkem arsa bende varım” ilkesinden yola çıktı. Kurulduğu günden bu yana sosyal sorumlulukta en önemli sırada yer alan Koç Topluluğu, bu anlayış ile her yıl Mayıs ayının son pazar gününü, Türkiye’nin 81 ilinde sosyal sorumluluk projelerini uygulama alanına sokma amacıyla “Ülkem İçin” gün ilan etti. Eğitim, kültür, çevre ve sağlık alanlarında pek çok uygulanmış Koç Topluluğu, “Ülkem İçin” gün adlı yeni projeyle Topluluğa bağlı şirketlerin yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerini ülke çapında yaygınlaştırmak üzere 81 ilde 87 bin çalışanı ve 12 binden fazla bayisini seferber etti. Koç Topluluğu’nun, “Ülkem İçin” gün projesi çerçevesine bayi ve çalışanların doğrudan katılımıyla uygulanmasını hedeflediği sosyal sorumluluk projeleri; Okul boyanması, çeşme veya park inşa edilmesi gibi basit görünen ancak, ihtiyaç olan girişimlerden Van Gölü’nün temizlenmesi gibi büyük projeleri de, kapsayan geniş bir yelpazeyi içeriyor” şeklinde konuştu. NULL