Muş´ta Şeker Fabrikası içinde bulunan ve 135 öğrencisi olan Şeker Orta Okulu örnek bir davranış sergileyerek kahramanlık ruhunu duvarlara taşıdı. Türkiye´de 15 Temmuz´da sergilenen kahramanlık ruhu okul duvarlarına taşında. Muş Şeker Fabrikası arazisinde bulunan Şeker Orta Okulu Müdürü Erkan Umul projesini okul öğretmenlerine anlattı ve onlarda da gelen destekle okulda hummalı bir çalışma başladı.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİN İSMİ VERİLDİ
Okul sınıf kapılarına 15 Temmuz ruhunu yansıtan resimler, hikayeler ve sözler asıldı. Okul Müdürü ve öğretmenlerin desteği ile yapılan bu çalışmada okulun birçok duvarına yine 15 Temmuz ruhuyla ilgili görseller asıldı. Öğrencilere 15 Temmuz Ruhunu unutturmamak, unutmamak için yapılan bu çalışmada sınıflara da özel isimler verildi. Okul idaresi 9 dersliğin adını değiştirdi. Dersliklere Demokrasi Şehitlerinin isimleri verildi.

OLUMLU KARŞILANDI
Şeker Orta Okulu Müdürü Erkan Umul, TEOG´da büyük bir başarı yakaladıklarını hatırlatarak bu kahramanlık ruhunun okul duvarında yaşatılmasının öğrencilerine motivasyon kaynağı olduğunu bildirdi. Müdür Umul, şöyle konuştu: Okulumuz öğrencileri için sürpriz bir çalışma hazırladık. Öğretmen arkadaşlara projeyi anlatınca bütün öğretmenler bu çalışmaya sahip çıktı. El birliği ile öğrenciler okula gelmeden bu çalışmayı yaptık. Ülkemiz insanının kahramanlığını okul duvarlarına yansıttık. Bu çalışmamız okulumuz öğrencileri için büyük bir motivasyon kanyağı oldu. Öğrencilerimiz tarafından olumlu karşılandı. Umuyorum bundan sonra okulumuzun başarısı daha da artacak.

TEOG´da zaten büyük bir başarı sağladık. Okulumuzda yaptığımız bu tür çalışmalar öğrencilerimizin başarısını arttıracaktır 

Muş Ovası Gazetesi