Muş’un Harman Köyü İlköğretim Okulu öğretmenleri, okullar açılmadan önce sınıfları boyayıp temizleyerek yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlıyor. Okullarının eksiklerini gidermek için hummalı bir çalışma sürdüren öğretmenler, kendi aralarında para toplayarak boya satın aldı. Sınıflarını kendileri boyayan ve bidonlarla su taşıyarak temizlik yapan öğretmenler, 17 Eylül 2007 tarihinde eğitim ve öğretime başlayabilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Boya yapmanın yanı sıra okulu tamamen köpüklü su ile yıkayarak temizleyen öğretmenler, “Göreve başlar başlamaz okulumuzun eksiklerini tespit ettik ve çalışmaya başladık. Sınıflarımızın boyaya ihtiyacı vardı, bu sebeple ilk olarak sınıfları boyadık. Sınıfları temizledikten sonra koridorları da boyayıp temizleyeceğiz. Ancak önemli olan sınıflardır. Çünkü koridorda çalışma olması halinde eğitim ve öğretimimiz aksamaz. Okulumuz 17 Eylül 2007 günü tertemiz bir şekilde eğitim ve öğretime açılacaktır.

Öğrencilerimizi temiz sınıflarda ağırlayıp eğiteceğiz” açıklamasını yaptı.

Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar da boyaya ihtiyacı olan okullara boya dağıtımı yaptıklarını söyleyerek, “Eğitim ve öğretim yılına hazırlanmak için çaba içerisinde olan öğretmenlerimiz bizleri gerçekten gururlandırıyor. Gayretli öğretmenlerimizin sayesinde eğitimimiz yükselecektir” şeklinde konuştu. NULL