Muş Tedaş Müdürü Murat Karagüzel, yaptığı açıklamada, Bulanık ilçesine bağlı Şatırlar Köyü’nde fırtına nedeniyle bir kaç gün önce trafonun arızalandığını, köylülerin durumu dün Tedaş İlçe Müdürlüğüne gelerek bildirdiklerini söyledi.

Karagüzel, ancak yoğun kar yağışı ve yolların kapalı olması nedeniyle ekiplerin köye gidemediklerini, bu nedenle ilçe müdürlüğüne gelen köylülerin santral memurunu darp ettiklerini ve binanın camlarını, kapılarını kırdıklarını bildirdi.

Karagüzel, ambulansla Bulanık Devlet Hastanesine kaldırılan santral memurunun, burada yapılan ilk müdahalenin ardından, Muş Devlet Hastanesine sevkedildiğini dile getirdi.

Karagüzel, “Santral memurunun sağlık durumu iyi. Biz zor şartlarda görev yapıyoruz. Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle şu anda da bir kaç köye teller koptuğu için elektrik veremiyoruz. Ekiplerimiz gece gündez yoğun bir çalışma içinde. Biz de zor şartlarda görev yaparak bir an önce arızaları gidermeye çalışıyoruz, ancak bu tür olumsuz davranışlar bizi üzüyor, bizim işimizi engelliyor. Vatandaşlarımızın biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz” dedi.

Karagüzel, olayı gerçekleştirdiği iddia edilen 6 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.  

 Anadolu Ajansı