Bulanık Çok Programlı Lisesinde ( ÇPL), dokuzuncu sınıflar arası bilgi ve kültür yarışması düzenlendi.
Bulanık Çok Programlı Lisesinde ( ÇPL), dokuzuncu sınıflar arası bilgi ve kültür yarışması düzenlendi. Yarışmanın sponsorluğunu ise Bulanık Giyim Mağazası, Havana Giyim, Berdan Giyim ve Bilim Kırtasiye üstlendi. ÇPL Erkek Pansiyonunda düzenlenen ÇPL 9. sınıflar arasındaki bilgi yarışmasına Okul Müdürü Mahmut Sarıdağ, okul öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Yapılan yarışmada öğrencilere matematik, edebiyat, fizik, kimya, biyoloji ve genel kültür olmak üzere toplam 21 soru yönetildi. Organizasyonunu okul müdür yardımcısı Fevzi Yetik ve Okulun Felsefe Öğretmenlerinden Senem İstenmakalı’nın yaptığı yarışmada 10 sınıf yarıştı ve altı sınıf finale kalmayı başardı.
21 soru üzerinden yapılan ‘Bilgi ve Genel Kültür Yarışması’nda öğrencilerin gösterdiği performans, öğretmen ve öğrenci arkadaşları arasında büyük alkış topladı. Kıyasıya mücadele eden öğrencilerin, yedek sorulara kadar yarışmayı bırakmaması süreyi uzattı. Yarışma sonunda, 9/D sınıfı 190 (imam hatip bölümü) puanla birinciliği, 9/K sınıfı 140 puanla ikinciliği, 9/G sınıfı 110 puanla üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren öğrenciler okul yönetimi tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.
Yarışmadan sonra konuşma yapan ÇPL Okul Müdürü Mahmut Sarıdağ; öğrencilerin her şeyin en iyisine layık olduğunu belirterek, bu tür yarışmaların öğrencileri motive ettiğini belirtti. Müdür Sarıdağ; “Yapmış olduğumuz ‘Bilgi ve Genel Kültür Yarışması’nı öğrencilerimiz arasında her hangi bir kıyaslama veya rekabeti artırmak amacı ile yapmıyoruz. Her yıl geleneksel olarak yapmış olduğumuz bilgi yarışması ile öğrencilerimize yönelik sadece eğitim değil, sosyal aktivelere de önem verdiğimizin bir göstergesidir. Yapılan ‘Bilgi ve Genel Kültür Yarışması’nı her yıl düzenli olarak uygulamaya devam edeceğiz. Bu yarışmaya sponsor olan esnafımıza teşekkür ederiz. Eğitim bir gönüllük işidir. Gönülde olunursa başarılı olunur.” dedi.
 Muş`un Sesi Gazetesi