Bulanık ilçesine bağlı Rüstemgedik beldesinde hayırsever işadamı Baran Güzel tarafından yapılacak okulun temeli düzenlenen törenle atıldı. Azerbaycan’da yaşayan Ağrı’lı işadamı annesinin doğduğu belde olan Rüstemgedik beldesine 16 derslikli okul yaptırıyor. Beldede okulun yapılacağı 20 bin metrekare araziyi de satın alan işadamı okulun hemen yapılması için kolları sıvadı. Bin 100 metrekare alan üzerinde 2 katlı, 16 derslik, basketbol ile voleybol sahaları ve yapılacak çevre düzenlemesinin tamamının masrafını işadamı Baran Güzel karşılayacak.

Okulu yapan İnşaat Mühendisi ve Müteahhit Sena Geçit, çalışmaların bugünden sonra hızlı bir şekilde devam edeceğini belirterek, 6 ay içerisinde yapılacak olan okulun eğitim ve öğretime başlayacağını söyledi. Müteahhit Sena Geçit; “Okulu beldenin dokusuna uygun ama modern bir şekilde inşa edeceğiz. Bugün temelini attığımız okulun tüm masrafını Azerbaycan’da ikamet eden İşadamı Baran Güzel karşılıyor. Çok güzel ve büyük bir okul olacak. Bin 100 metrekare temel alanı üzerine inşa edilecek okul 2 katlı ve 16 derslikli olacak. Okullun tüm alanı 20 bin metrekaredir. Bu okulumuzun basketbol ve voleybol sahaları da mevcut olacak. Okulumuz bittiğinde çevre düzenlemesiyle birlikte çok güzel bir okul olacak. Bu okulu yapacak olan İşadamı Baran Güzel’i şimdiden kutluyorum” dedi.

Rüstemgedik Belde Belediye Başkanı Orhan Özer ise, İşadamı Sayın Baran Güzel’in kendisine ayrı bir mutluluk yaşattığını belirterek, beldede böyle bir yatırımı yaptığı için belde adına ve kendisi adına işadamına sonsuz teşekkürlerini sunduğunu belirtti. Başkan Özer; “Beldemizin böyle bir okula ihtiyacı vardı. Biz talebimizi işadamımıza ilettik sağ olsun kendisi de bir eğitim sevdalısı olduğu için bizi kırmadı ve talebimizi kabul etti. İşadamı Sayın Baran Güzel’in annesi bu belde doğmuştur ve kendisi de birkaç sene annesi ile birlikte beldemizde ikamet etmiştir. Sayın Güzel insanlarını, bizleri unutmamıştır. İşadamı Sayın Güzel bana ayrı bir mutluluk yaşattı. Bence insana yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Aslında bugün burada atılacak olan temel okulun değil geleceğin temelidir. Eğitime olan katkısından dolayı işadamı Baran Güzel’e beldem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. Topkan Haber Ajansı