Bulanık’ta geçtiğimiz yılın 22 Mayıs günü Turgut Özal İlköğretim Okulu beşinci sınıf öğrencisi Nurullah Daşkın arkadaşları ile Oyun oynadıktan sonra ortalıktan kayboldu. Nurullah Daşkın’ın esrarengiz biçimde kaybolması üzerine ailesi ve güvenlik kuvvetlerinin yaptıkları aramada bir sonuç elde edilemedi. Beş çocuk babası Mehmet Daşkın, oğlunun yaşadığını ve bir gün döneceğini umut ettiğini bildirdi.

Vali Erdoğan Bektaş’ın makamında oğlunun kayıp olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Mehmet Daşkın, “Nurullah dördüncü çocuğum. Cumartesi günü saat 16.00 sıralarında evden çıktı. Arkadaşları onu Bulanık lisesi civarında saat 16.30 sıralarında kır saçlı bir adamla konuşurken görmüşler. Aynı adam Nurullah’ı gri renkli bir otomobile bindirerek uzaklaşmışlar. Her yerde aradık ama bulamadık. Çocuğumun sağ salim geleceği günü ümitle bekliyorum. Tek umudum sizsiniz, yardım istiyorum” diye konuştu.

Vali Erdoğan Bektaş da Nurullah’ın bulunması için her türlü yardımı yapacağını belirtti. Vali Bektaş, “Çocuğunuzun hayatta olduğunu düşünüyorum. Elimizden gelen bütün imkanları kullanacağız. Çocuğun ölse gider mezarı başında gözyaşı akıtır, içini boşaltır, döner gelirsin. Sizi çok iyi anlyorum. Çocuğun öldüğüne dair elimizde hiç bir bilgi yok. Herşeyin başı sabırdır. Sabredeceksiniz. Sizin 4 çocuğunuz daha var. Onlara bakacaksınız” dedi. Doğan Haber Ajansı