Bulanık’ta bir gecede 4 ayrı iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayından sonra çalışmalarını sürdüren polis olay ile ilgili olarak 4 kişiyi adliyeye sevk etti. Muş’un Bulanık İlçesinde önceki gün 4 iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayını aydınlatmak için çalışmalarına başlayan polisler kısa sürede hırsızları ve çaldıkları malzemeleri ele geçirmeyi başardı.

Emniyet Müdürlüğünün basın bülteninden alınan bilgilere göre Bulanık ilçesinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak yakalanan 4 kişiden biri tutuklanırken, 18 yaşından küçük olan diğer 3 kişinin ise tutuksuz yargılanacağı bildirildi.

Bulanık ilçesinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu basın açıklamasında, “Bulanık İlçesinde 27/05/2008 günü meydana gelen dört farklı iş yerinden hırsızlık olayı ile ilgili Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda, hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilen 1993 doğumlu İ.Ö., 1993 doğumlu E.T., 1992 doğumlu S.K ve 1989 doğumlu L.G yakalanmışlar ve göstermiş oldukları yerlerde yapılan aramalarda; 1-Bulanık İlçesi Eski Saray Caddesi üzerinde bulunan müşteki T.H’ ye ait iş yerinden çalınan 8 adet beyaz gömlek, 21 adet terlik ve 4 top nevresim, 2-Bulanık İlçesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan müşteki S.H. ait iş yerinden çalınan çeşitli markalarda 250 paket sigara, 5 şişe 70’lik votka, 3-Bulanık İlçesi Yeni Mahallede bulunan müşteki H.B.’ye ait iş yerinden çalınan çeşitli markalarda 230 paket sigara, 10 kangal sucuk ve 10 adet piliç bulunarak müştekilerine teslim edilmiştir.

Ayrıca şüphelilerin Bulanık İlçesi Kültür Mahallesi PTT sokakta müşteki M.K.A’ ya ait iş yerinden 85 YTL bozuk para çaldıkları ve parayı harcadıkları tespit edilmiştir. Şahıslar 28/05/2008 günü Adliyeye sevk edilmiş şüpheli L.G Mahkemece tutuklanmış diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır” denildi.

 Muşun Sesi Gazetesi