Muş’un Bulanık ilçesinde Demokratik Toplum Partisi’nden (DTP) Belediye Başkanlığına seçilen Ziya Akkaya düzenlenen törenle görevi devraldı.

Bulanık İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alan Bulanık Belediye Başkanı Ziya Akkaya için Bulanık Belediyesi’nde devir teslim töreni düzenlendi. Bulanık Belediyesinde düzenlenen devir teslim törenine Bulanık eski Belediye Başkanı Nasır Aras, Bulanık Belediye Başkanı Ziya Akkaya, DTP Bulanık İlçe Başkanı Rahmi Çelik, il genel meclis üyeleri, belediye meclisi üyeleri, Bulanık Belediyesi personelleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bulanık Belediyesi’nde düzenlenen törene Bulanık Belediyesi personelleri sıraya girerek yeni belediye başkanı Ziya Akkaya ve belediye meclis üyelerini karşıladılar. Çalışanlarla selamlaşan Akkaya, daha sonra eski Başkan Nasır Aras’la bir araya geldi. Aras, Akkaya’ya belediye mührünü teslim ederek görevini devretti.

Devir teslim töreninde konuşma yapan Bulanık eski Belediye Başkanı Nasır Aras, bundan sonra da Bulanık için elinden gelen her şeyi yapacağını belirterek, “Hizmette kaliteyi, samimiyeti ve dürüstlüğü her zaman ön palanda tuttuk. Dürüst ve şeffaf bir belediyecilik örneği sergiledik. Halkımızın takdir ve teveccühüne layık olmaya çalıştık. On yıl önce aldığımız görevi bugün çok değerli ve birikimli arkadaşıma teslim ediyorum. Bizim Bulanık halkına karşı asla başımız eğilmedi. Bulanık halkının seçimlerde kırdığı tarihi rekordan sadece Türkiye değil tüm dünyanın ders çıkartması gerekir. DTP’nin Bulanık’ta kırmış olduğu bu tarihi rekorda emeği geçen tüm halkımıza teşekkür ederim. Bu iradeyi ortaya koyan halkın seçmiş olduğu Ziya Akkaya’nın güzel işler yapacağına Bulanık’a hizmet edeceğine inanıyorum. En büyük özlemimiz aldığımız bayrağı tekrar halkımıza ve bir arkadaşımıza vermekti. Daha güçlü bir şekilde Bulanık Belediyesi’nde bayrak değişimi yapıyoruz. Belediye Başkanımıza ve yeni Meclis üyesi arkadaşlarımıza sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

Bulanık Belediye Başkanı Ziya Akkaya da, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada seçimin bittiğini ve bugünden itibaren hizmetin başladığını ifade ederek, halkla el ele ve gönül gönüle vererek Bulanık’ı yarınlara taşıyacak güzel hizmetlere imza atacaklarını belirterek; “Bulanık halkının bana gösterdiği teveccühe layık olmak için elimden gelen her şeyi yapacağımın sözünü veriyorum. Bulanık için önemli hizmetlere imza atmak adına çıktığımız bu yolda başarılı olmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Seçimlerde şahsımız ve partimizi destekleyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrım yapmadan bütün halkımızı kucaklayarak hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Önce Allah’a, sonra halkımıza mahcup olmamak için çok çalışacağım” dedi.

Bulanık Belediye Başkanı Ziya Akkaya, daha sonra makamında tebrikleri kabul etti.

 Şark Telgraf Gazetesi