TOKİ tarafından Dere Mahallesi’ni 24 derslikli, Bulanık ilçesinin Güllüova köyüne ise 16 derslikli lise yaptırıyor.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Muş’ta iki adet lise yaptıracak. Muş’un Dere Mahallesi ile Bulanık ilçesinin Güllüova köyüne lise yapımı işini ihaleye çıkarıyor.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Muş Merkez Dere Mahallesi ile Bulanık Güllüova’ya lise, Kayseri İncesu Bahçesaray Mahallesi 2. etap, Konya Meram ve Adana Yüreğir Akkuyu mevkiine konut ve sosyal donatı ile Çanakkale Gökçeada’ya ait (askeri lojman), altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatlarını yaptırmak üzere ihale açtı. İhaleler, ”açık ihale usulü’ ‘ile gerçekleştirilecek.
Muş-Merkez Dere Mahallesine 1 adet 24 derslikli ilköğretim okulu, Muş-Bulanık Güllüova’ya 1 adet 16 derslikli lise ile altyapıları ve çevre düzenlemesi inşaatı gerçekleştirilecek. Konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak betonarme karkas 1 adet 24 derslikli ilköğretim okulu, 1 adet 16 derslikli lise, 2 adet bekçi kulübesi ile altyapıları ve çevre düzenlemesi inşaatının ihalesi, 7 Mayıs 2009 tarihinde saat 15.30’da TOKİ’de gerçekleştirilecek. Yer tesliminden itibaren 650 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesine sadece yerli firmalar katılabilecek.
TOKİ’nin, Muş Merkez Dere Mahallesi ile Bulanık Güllüova’ya lise inşaatlarına katılmak isteyenler şartnameyi her iş için ayrı bedel ödeyerek TOKİ’den temin edebilecekler. Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları belirtilen ihale tarihlerinde ihale saatine kadar TOKİ’ye anahtar teslimi götürü bedel üzerinden verilecek. Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak. İşin tamamı için teklif verilecek olan ihalede katılımcılar teklif ettikleri bedelin yüzde 3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.

 Muş`un Sesi Gazetesi