Sabahın erken saatlerinden itibaren saatlerce PTT binası önünde bekleyen vatandaşlar 220 YTL yaşlılık maaşı almak için bin bir zorluğa katlandılar. PTT’den alınan yaşlılık maaşı 65 yaş üzerindeki vatandaşların çektiği çileyi gözler önüne serdi.

PTT’de ödenen yaşlılık maaşını almak için kırsal bölgelerden kente gelmeye başlayan yaşlı vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren PTT önünde uzun kuyruklar oluşturmaya başladı. Uzun süre bekleyen vatandaşlar arasında ayakta durmakta güçlük çekenlerin kaldırımlara oturarak soluklandıkları gözlendi. İzdihama neden olan yardımda bazı yaşlıların yere oturmak zorunda kaldıkları görüldü.

3 ayda bir ödenen yaşlılık maaşını almak için kırsal bölgelerden kente gelen vatandaşların PTT önünde kuyruklar oluşturması üzüntü ile karşılandı. 65 yaş üstü vatandaşlara ödenen yaşlılık maaşının kişi başına 220 YTL olarak dağıtıldığı kaydedildi.

Bazı vatandaşların bu duruma tepki gösterdiği gözlenirken bazılarının ise uzak yerleşim birimlerinde ikamet ettikleri bu nedenle şehre erken saatte gelmek zorunda kaldıkları kaydedildi.

 Muşun Sesi Gazetesi