Muş Merkez Kızılağaç Beldesine bağlı Eğirmenç köyünde bir evde çıkan yangın büyük panik yarattı. Elektrik tesisatından çıktığı tahmin edilen yangında 4 yaşındaki çocuk son anda Babası tarafından kurtarıldı.

Muş merkez Kızılağaç Beldesine bağlı Eğirmenç köyünde ikamet eden Mirza Başar isimli vatandaşın evinde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangına müdahale edilemezken ev yanarak kül oldu. Çıkan yangını söndürmek için kendi imkânlarını kullanan vatandaşlar söndürmek için müdahalede bulunmaya çalıştılar, çaresiz kalınca Muş merkezden itfaiye ekiplerinin çağırıldığını fakat itfaiye ekiplerinin olay yerine gelene kadar zaten evin yanarak kül olduğunu evin tamamen kullanılamaz hale geldiğini söylediler. Sabah saatlerinde çocuklarını okula götüren Mirza Başar evde tek başına bırakılan 4 yaşında ki çocuğunu alevlerin arasında son dakikada kurtardı.

EVLERİ KÜL OLDU, EŞYALARI KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Ailesinden Sonbahar Mevsiminde ayrılan Mirza Başar, kendi imkânlarıyla yaptığı evi yangında kaybetti. Evini yangında kaybeden ve zor anlar yaşayan Mirza Başar, evinin daha borcunu bitiremediğini eşyalarının tamamen yandığını geriye hiç bir şeyin kalmadığını belirterek sokakta kaldıklarını ifade etti. Eğirmenç köyünde ikamet eden Mirza Başar, evinde çıkan yangın sonucunda evinin damı çöktü, eşyaları kullanılamaz hale geldi. Elektrik kontağından yangının çıktığını tahmin eden Mirza Başar, yardım eli bekliyor.

Alevlerin arasında 4 yaşındaki çocuğunu büyük güçlüklerle kurtaran baba Başar, “sabaha karşı okul okuyan çocuklarımı okula götürmeye gittim. Çocuklarımı okula bıraktıktan sonra eve geldiğimde evimin tamamen alevlerin sardığını gördüm. Giriş kapısının tamamen alevlerin sarması nedeniyle camda bulunan demir parmaklıkları kırarak evde bulunan 4 yaşındaki oğlum Rojhat’ı zor çıkarabildim. Evimin köyden uzak olması ve kardan dolayı köylü vatandaşlarla zorlukla yangını söndüre bildim. Yangının elektrik kontağından çıktığını sanıyorum. Son baharda babamdan ayrıldım. Borç harç ederek evimi ancak kurabildim. Yangında evimin tavanı çöktü. Evin içinde hiçbir eşyam kalmadı. Şimdi çocuklarım ve hanımım komşular tarafından evlerine alındılar. Bu kış vakti sokakta kaldık. Buradan bütün yetkilere sesleniyorum. Perişan bir haldeyim. Sayın Valimizden yardım bekliyorum. Zaten Kızılağaç Karakol Komutanı tarafından eve gelip baktı. Evim kullanılamaz hale geldi ve eşyalarım tamamen yandı. Çocuklarım okuyor ve bu kış gününde yapacak işte yok ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım eli bekliyorum” dedi.

 Haber 49