Skip to main content

Keşke hergün Ramazan olsa.

Muş Haber Fotoğrafı

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte belediye meydanında kurulan iftar çadırlarına akın eden dar gelirli vatandaşlar bu şehirde yoksulluğun ne boyutta olduğunu gözler önüne serdi.

Ramazan ayının gelmesi ile beraber iftar çadırlarına akın eden dar gelirli yoksul vatandaşlar, “keşke her gün ramazan olsa” diyerek iç geçirdiler. Evinde sıcak yemek pişiremeyen, sofrasında et göremeyen fakir ve yoksul aileler Belediye ve Kızılay tarafından kurulan iftar çadırlarına akın etti. Fakirliğin ve yoksulluğun kol gezdiği ilimizde dar gelirli aileler Ramazan Ayı’nın ilk gününde iftar çadırlarına akın etti.

Evlerinde sıcak yemek pişirmeye hasret kalan fakir aileler Kızılay ve Belediye tarafından kurulan iftar çadırlarında kuyruğa geçti. Evine et götüremeyen yoksul aileler dün iftar çadırlarında saatlerce kuyrukta bekleyip yemek almak için uzun süre beklediler. Hayırsever işadamlarının destek verdiği iftar çadırlarında hazır yemek fabrikasından yapılan yemekler paketlenerek dağıtılıyor.

Ramazan Ayı münasebetiyle Kızılay Muş Şube Başkanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa kurduğu iftar çadırları bu yılda fakir ve yoksul ailelerin umut kapısı haline geldi. Türkiye’nin en fakir vilayetinde iftar çadırlarına akın eden halkın görüntüsü acı gerçeğin aşikar olmasına neden oldu.

İftar çadırlarında maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yemek dağıtıldığını kaydeden Belediye Başkanı Necmettin Dede, iftar çadırının gelenek haline geldiğini ve bunun her yıl tekrarlanacağını belirtti.

Fakiri ve yoksulu bol olan bir ilde bugüne kadar kurulmayan iftar çadırının ne kadar büyük bir eksiklik olduğunu gördüklerini ifade eden Dede, bunu her yıl tekrarlamak için çaba sarf edeceklerini söyledi. 4 yıl önce başlatılan iftar çadırı uygulamasını artık her yıl kuracaklarını belirten Dede, Muş’ta da iftar çadırının artık gelenek haline geldiğini ifade etti.

Kurulacak iftar çadırlarına hayırsever vatandaşlarında katkıda bulunması gerektiğini vurgulayan Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırmanın çok hayırlı bir hizmet olacağını söyledi. Koç, evine sıcak yemek götüremeyen vatandaşların bu önemli hizmetten istifade ettiğini ve hayırsever işadamlarının da katkı da bulunmaları gerektiğini vurguladı.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri