Muş’ta hayatı adeta felç eden kar, işsiz vatandaşların yüzünü güldürdü. Para kazanabilmek için hayatlarını tehlikeye atarak çatılardaki karı temizlemeye çalışan işsiz vatandaşlar, karı sevinçle karşıladı. Muş’ta yoğun kar yağışı işsiz vatandaşları sevindirdi. Kar yağınca çatıların karını temizleyerek çalışma fırsatı bulan onlarca vatandaş, para kazanabilmenin mutluluğunu yaşadı. Şehir merkezinde yaklaşık 70 metreye varan kar kalınlığının ardından çatıların çökmemesi ve belediyenin karla mücadele çalışmasında kolaylık olması için çarşı merkezindeki hummalı kar mücadelesi, ilginç görüntüler oluşturdu. Üçerli, beşerli gruplar halinde iş yerlerinin çatılarını temizleyerek para kazanan işsiz vatandaşlar, karın yağmasıyla birlikte kendilerine iş imkanı oluştuğunu söyledi.

Karın yağışının durmasının ardından çatıları temizlemek için işçi ihtiyacı oluştuğunu belirten Bedrettin Kaya isimli işsiz vatandaş, kısa süreli de olsa iş imkanı bulduklarını söyledi.

Çatıların karını temizleyip para kazandıklarını anlatan Bedrettin Kaya, “Kar oldukça fazla yağınca herkes çatısındaki karı temizletmeye başladı. Biz de bu fırsattan yararlanıp çalışıyoruz. Çatının büyüklüğüne göre 100 ile 250 YTL arasında bir ücretle çatıların karını temizliyoruz. Tehlikeli bir iş yapıyoruz. Fakat para kazanmamız ve çalışmamız gerektiği için mecburen her türlü tehlikeyi göze alıyoruz” diye konuştu. Haber: Kadir Tunç