Ramazan ayında en fazla yoğunluğun yaşandığı işletmelerin başında gelen fırınlarda her yılki manzara yine yaşanıyor. İftar saatinin yaklaşması ile birlikte ekmek almak için çok sayıda vatandaşın gittiği fırınlarda yoğunluk yaşanırken, tatlı bir Ramazan telaşının görüntüsü en güzel şekilde yaşanıyor.

Ramazan ayında yoğunluğunun en fazla yaşandığı fırınlarda her yıl ki manzara yeniden yaşanmaya başladı. Ramazan ayında fırınların birçoğunda yoğunluk yaşanırken pide ekmek fırınlarında ayrı bir telaş yaşanıyor. Susamlı ve yumurtalı ekmek çeşitleri ile Ramazan ayında vatandaşlara sunduğu ekmek çeşitlerinde artış olan pide fırınları Ramazan ayının yoğunluğunu yaşıyor. Muş’ta her yıl Ramazan ayında iftar saatinin yaklaşması ile birlikte fırınlardaki kalabalık ayrı bir Ramazan güzelliği olarak yaşama yansıyor.

Muş’ta fırıncılık yapan Yunus Mızrak; “Ramazan ayında işlerimiz yoğun oluyor. Özelikle iftara yaklaşık iki saat kala fırınlar daha bir yoğun oluyor. Vatandaşlar iftarda sofrasına sıcak ekmek koymak için fırınlara akın ediyor. Bu sebeple de yoğunluk yaşanıyor. Ayrıca yumurtalı, susamlı pide ekmek yaptıranların yanı sıra kıymalı pide yaptıranlar da oluyor. Bu sebeple fırınlarda Ramazan yoğunluğu yaşanıyor” şeklinde konuştu.

Vatandaşlarda Ramazan ayında fırınlarda ekmek sırası beklemenin ve sıcak pide almanın ayrı bir zevk olduğunu belirterek, Ramazanda fırınlarda ramazan yoğunluğunun tatlı bir telaş olduğunu söylediler. Topkan Haber Ajansı