Muş’ta Murat Nehri’nde her yıl yaşanan boğulma olaylarına rağmen halen serinlemek ve balık avlamak için suya giren vatandaşlar görenleri şaşırtıyor.

Murat Nehri yıllardan beri onlarca boğulma olayına rağmen halen serinlemek ve balık avlamak isteyen vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Geçmiş yıllarda yaşanan onlarca boğulma olayına ve bu yıl içerisinde havaların ısınmaya başlaması ile birlikte iki kişinin boğulduğu Murat Nehri’ne halen vatandaşlar ilgi gösteriyorlar. Özellikle hafta sonlarında piknikçilerin uğrak yeri olan Arıncık Sulama Regülatörü’nde balık avlayan ve serinlemek için suya giren çok sayıda vatandaşın tehlikeye aldırış etmemesi görenleri şaşırtıyor.

Murat Nehri’nde bugüne kadar çok sayıda vatandaşın boğulmasına rağmen halen suya giren vatandaşlar, tehlikeye davetiye çıkarıyorlar. Murat Nehri’nin birçok bölgesinde suya giren vatandaşlar bugüne kadar yaşanan olaylara aldırış etmeden halen nehre girmeye devam ediyorlar. Arıncık Sulama Regülatörü’nde büyük şelalenin dibine kadar giderek balık avlamaya çalışan onlarca vatandaş, görenleri şaşırtırken, tehlikeye hiç aldırış etmeyip adeta ölüme meydan okuyorlar.

Yaşanan onlarca acı olaylara rağmen halen suya girenleri gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken, “Murat Nehri her yıl can alıyor. Buna rağmen halen serinlemek ve balık tutmak için nehre giren insanlara akıl erdirmek mümkün değil. Murat Nehri oldukça tehlikeli bir akarsu. Akıntının yanı sıra birçok bölge adeta bataklık gibi. Buna rağmen halen korkusuzca suya giren şahıslar resmen ölüme meydan okuyorlar” şeklinde konuştular.
 Topkan Haber Ajansı