Her yıl onlarca boğulma olayına sebep olan Murat ve Karasu nehirlerinin kirli sularında serinlemeye çalışan vatandaşlar hala akıllanmadığımızın açık bir örneği.

Serinlemek isteyen onlarca kişinin boğulduğu Murat ve Karasu nehirlerine halen serinlemek isteyen büyük küçük çok sayıda vatandaşın girmesi duyarlı vatandaşları şaşırtıyor. Hava sıcaklıklarının etkili olması sebebiyle serinlemek için Murat ve Karasu Nehri’ne giren vatandaşlar, tehlikeye aldırış etmeden nehirlerde serinlemeye çalışıyorlar.

Murat ve Karasu Nehri serinlemek isteyen vatandaşların akınına uğruyor. Özellikle nehirlerin yakınında bulunan köylerde yaşayan vatandaşlar ile Arıncık Sulama Regölatörü Piknik alanında akarsulara giren vatandaşlar adeta tehlikeye davetiye çıkarıyorlar. Yıllardan beri onlarca can alan murat ve Karasu Nehri’ne hala korkusuzca girerek serinlemeye çalışan vatandaşlar herkesi şaşırtıyorlar.

Serinlemek için tehlikeyi göze alan vatandaşlara bir anlam veremediklerini söyleyen duyarlı vatandaşlar, “yıllardan beri onlarca kişinin boğuldu akarsulara girme cesareti gösterenlere şaşırıyoruz. Çok iyi yüzme bilenler bile bu sularda boğulmuşlardır. Halen nasıl cesaret edip bu sularda yüzüp serinlemeye çalışılıyor. Bu sulara girip serinlemeye çalışanlar gerçekten hayatlarını tehlikeye atıyorlar” diye konuştular.

 Muşun Sesi Gazetesi