Varto’nun Aşağı İçmeler İlköğretim Okulu’nda 11 yıl görev yapan ve 8 Mart 2005 yılında sobadan sızan gazdan zehirlenerek yaşamını yitiren Yılmaz için düzenlenen anma töreninde duygulu anlar yaşandı.
Aşağı İçmeler İlköğretim Okulu’nda yapılan anma törenine Yılmaz’ın annesi Türkan Yılmaz, kardeşi Cömert Yılmaz, Okul Müdürü Atilla Yıldız, Eğitim Sen Varto Şubesi üyeleri ve köylüler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasın ardından, Varto Eğitim Sen Temsilcisi konuşma yaptı. Abdurrahman Yılmaz’ın çok iyi bir eğitimci olduğunu belirten Eğitim Sen temsilcisi “arkadaşımızı ölümünün 8. yılında da yalnız olmadığını kanıtlamak üzere bu yılda adına anma töreni düzenliyoruz. Öğretmen arkadaşımız 11 yıl bu köyde bu okulda görev yaptı. Biz isterdik ki onu ölümle değil emekli olmasını görelim. Bu köyde yaptığı çalışmalardan dolayı köylülerin gönlünde taht kurmuştu. Halen de aynı sevgi devam ediyor. Bugün Varto’dan başarılı öğrenciler çıkıyor olmasında Abdurrahman hocamızın katkısı tartışılmazdır. Onun okuttuğu öğrenciler, gerçekten başarılıdırlar. Eğitimi bizler için çok farklı bir eğitimdir. Biz kendisine Allah’tan rahmet diliyor, anısının önünde saygıyla eğiliyoruz.”dedi.
Okul Müdürü Atilla Yıldız ise yaptığı konuşmada, Abdurrahman Yılmaz’ı kendisine örnek aldığını belirtti.
Yılmaz’ın İçmeler köyüne çok şey kattığını ifade eden Yıldız, “ben bu köyde görev yapmaya başladığım günden bu yana sürekli Abdurrahman hocayı kendime örnek aldım. Her zaman, onun gibi başarılı ve adı anılır bir öğretmen olmak için çabaladım. Umarım onun izinden gitmeye, onunkiler gibi başarılı öğrenciler yetiştirmek bana da nasip olur. Hocamızı tekrar minnet ile anıyor, yakınlarına sabır diliyorum.”diye konuştu.
Konuşmaların ardından Aşağı İçmeler Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin okuduğu şiirler, duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Yıldırım ile ilgili slayt gösteriminden sonra okul bahçesine fidan dikildi.

 Muş`un Sesi Gazetesi