Varto Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) duvarlarına yapılan resimlerle yeni bir görünüme kovuşuyor. Okulun duvarlarına, denizaltı görünümleri, gök kuşağı renkleri, çizgi film kahramanları ve öğrencilere model olabilecek bilginlerin porteleri çiziliyor.

Varto YİBO Müdürü Gıyasettin Aydemir, okulun tüm duvarlarına resimler çizerek, okullarının görünümünü değiştirmek istediklerini söyledi. 

Aydemir,” Okulumuzun tüm duvarlarına resimler, porteler çizerek, hem okulu gri soğuk renklerden kurtaracak, hem de öğrencilerimize model olabilecek ünlü bilginlerin, kişiliklerin resimlerini yapıyoruz. Çevreyi güzelleştirmek, göze hitap etmek, yaşadığımız yerleri güzelleştirmek adına yaptığımız bir çalışma bu. Bu çalışmada ressamla birlikte öğrencilerimizde çalışıyor ve okula resimler yapıyor” dedi. 

YİBO okulunun duvarlarına resimler çizen ressam Dilek Çağlayan ise, renkli bir görünüm elde edilmesi için okulun tüm duvarlarına, denizaltı görünümleri, gökkuşağı renkleri, çizgi film kahramanları ve büyük kişiliklerin portelerini çizdiklerine dikkat çekerek; “Öğrencilerle dönüşümlü olarak çalışıyoruz. Duvarlara resim çizmemizdeki amaç, okulu öğrencilere sevdirmek, onların ruh hallerini, psikolojilerini soğuk gri ortamdan kurtarmak” ifadeleriyle çalışmanın yararlarına ilişkin görüşlerini dile getirdi. Haber: Emrullah Özbey NULL