Muş’un Varto ilçesinde ‘Sağlıklı toplum projesi’ kapsamında düzenlenen okuma yazma kursunu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları düzenlenen bir törenle verildi. Varto Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hürriyet İlköğretim Okulu’nda düzenlenen 1. kademe okuma yazma kursunu başarıyla tamamlayan 24 bayana sertifikaları verildi. Hürriyet İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende bir açıklama yapan Varto Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Remzi Tepe, okuma yazma öğrenenlerin bundan sonra uzaklarda bulunan yakınlarına mektup yazma olanağına kavuştuklarını söyledi.

Varto Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir ise bu kursun çok farklı olduğunu ve katılanlar arasında 60 yaşında bile bayanların olduğunu belirtti. Aydemir, “Bu kursa müracaat eden kursiyerlerimiz gerçekten azimli bir şekilde çalışmış ve sertifika almaya hak kazanmıştır. Kursumuzu önemli kılan bir faktör ise 60 yaşındaki annemizin bile okuma yazmayı öğrendiğini kanıtlamasıdır. Bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Üç ay süren okuma yazma kursundan sonra sertifika almanın sevincini yaşadığını belirten kursiyerlerden Diba Binici ise okuma yazma öğrendiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından okuma yazma kursunu başarıyla bitiren 24 bayana sertifikaları verildi. NULL