Muş’un Varto ilçesinde Muş Öğretmenler Derneği Varto Okuma Salonu Gönüllüleri, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına bir kermes düzenledi. Varto ilçesinde Muş Öğretmenler Derneği Varto Okuma Salonu Gönüllüleri tarafından yapılan el emeği göz nuru el işleri ile esnaflardan toplanan eşyalar Varto Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda düzenlenen kermeste satışa sunuldu. Düzenlenen kermese Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Burak Bal, Varto Sağlık Grup Başkanı Uzman Dr. Aydın Toktamış, Varto Kültür Merkezi Müdürü Yakup Taşdemir, Esnaf Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Ural Tepeli, Varto Okuma Salonu gönüllü öğretmenleri ve kermese katkı sunanlar ile vatandaşlar katıldı.

Varto Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açılan kermesin açılış kurdelesi Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız tarafından kesildi. Kermesle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız, oldukça anlamlı ve güzel bir çalışma yapıldığını söyledi.

Varto Okuma Salonu Gönüllü Öğretmenlerinden Yunus Taş ise, “Yaklaşık 6 aydan beridir, genç bayan arkadaşlarımız kendi el emeği ve göz nuruyla yapmış oldukları el işlerini sergilediler. Ayrıca yardımseverlerden topladığımız erkek, bayan giysisi, değişik giysiler kırtasiye ayakkabı, her türlü ihtiyacı karşılayacak eşyalarla kermesimizi açtık. Kendi halkımıza yaptığımız bir hizmettir. Bu yapılan hizmetin geliri ise yine Varto halkına dönecektir. İlköğretim ve ortaöğretim okuluna ve üniversiteye giden maddi durumu okumaya elvermeyen öğrencilerimize burs olarak vereceğiz” dedi. Topkan Haber Ajansı