Varto’da Mehmet Atlı’nın katılımı ile gerçekleştirilen konser ilgi gördü. Eğitim Sen Varto İlçe Temsilciliği salonunda düzenlenen ve ses sanatçısı Mehmet Atlı’nın konserine Varto Belediye Başkanı Nurgül Özer, Demokratik Toplum Partisi (DTP) Varto Belediye Başkan adayı Gülşen Değer, DTP Varto İlçe Başkanı Abdulbasit Taş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Varto İlçe Başkanı Cemal Koçhan, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği temsilcileri ile çok sayıda Eğitim Sen üyesi katıldı.

Katılımcılar, ses cihazlarında yaşanan sorundan dolayı sahneye bir saat geç çıkan Atlı’nın seslendirdiği türkü ve şarkılar eşliğinde eğlendi. İki seans olarak verilen ve bileti 10 TL’de satılan konseri yaklaşık 400 kişinin izlediği kaydedildi.

Eğitim Sen yetkilileri düzenlenen konser ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada, “Varto’da sosyal ve kültürel faaliyetlerin arttırılması için sürekli olarak faaliyet yapmaya çalışıyoruz. Sürekli olarak konser ve tiyatro gibi faaliyetlerden birisini daha gerçekleştirdik ve ilgi gördü. Bu tür faaliyetlere bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.

 Topkan Haber Ajansı