Skip to main content

Varto’da doğalgaz çalışmaları devam ediyor

Muş Haber Fotoğrafı

Varto ilçesine gelecek olan doğalgazla ilgili olarak Varto Kaymakamlığı, Özel İdaresi Müdürlüğü ile Varto Belediyesi Başkanlığınca belirlenen doğalgaz komisyonu kuruldu. Komisyon üyeleri olan Varto Belediye Başkanı Sabite Ekinci, Özel İdare Müdürü İmam Karahan, Veteriner Hekim Yıldırım Beyazgül, Sular İdaresi Müdürü Hakkı Bingöl, Öğretmenevi Müdürü Gıyasettin Aydemir, Atatürk Ortaokulu Müdürü Remzi Tepe, Varto Belediyesi Mühendisi Mehdi Akbal, Varto Ziraat Bankası Müdürü İskender Keskinle makamında görüşerek özel idare adına açılan hesaplara doğal gaz aboneliği ücreti olan 335 TL’sini hesaplara yatırdıktan sonra abonelik toplamak üzere ilçede bulunan esnafları ziyaret ederek doğalgazın önemini anlatıp sayının fazlalaştırılması için çalışma başlattılar.

Doğalgaz aboneliği ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Varto Belediyesi Başkanı Sabite Ekinci, ilçede doğalgazın geleceğinden dolayı ilgili olan bin 500 aboneliği tutturmalarını gerektiğini ifade ederek, Botaş ile sözleşme yapmamız için yeter sayı olan bin 500 aboneliğin aboneliklerini yaptırmamız gerekmektedir. Bu nedenle ilçemize doğalgazın gelmesi için ilçe Kaymakamlığımız ve Varto belediyemizin öncülüğünde Özel İdare Müdürlüğümüz adına Varto Ziraat Bankasında açılan doğalgaz hesabı ile ilgili olan 335 TL’sini yatırmaları için özelikle komisyon üyeleri olarak bankada açılan hesaba kendi abonelik ücretlerini yatırdık. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları içinde komisyon olarak ilçede bulunan esnafları gezdik. Durumu esnaflarımıza izah ettik. Bu günde kalan sürenin sonuna kadar olan gün itibarı ile istenilen aboneliği tutturmamız için esnaflarımıza doğal gazın önemini ve ekonomik hesaplamasını belirtir broşürle birlikte bu günde gezilerimize devam ettik. Doğalgazın ilçemize gelmesi için bin 500 abonenin abonelik ücretlerini yatırmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunduk. Esnalarımızda gayet olumlu karşıladı. İnşallah ilçemiz ve mahallerimizde bulunan vatandaşlarımız bu uyarılarımızı dikkate alır ve doğal gazın ilçeye gelmesini sağlarlar. Müracaat tarihi 30 Kasımdır. 30 Kasımdan sonrada 2016 yılındaki hedefimiz ise 2016 aboneliği tutturmaya çalışacağız. Bu nedenle abonelerimizin acil olarak davranmaları gerekmektedir dedi.

İlçe Özel İdare Müdürü İmam Karahan ise, Doğalgaz konusunda vatandaşlarımızın gerekli bilgili bizlerden alacağı gibi Varto ilçesi Ziraat bankası şubesine giderek doğal gazla ilgili olan hesaba parayı yatırdıktan sonra makbuzların bir tanesini de bize ibraz etmeleri gerekmektedir. İlçe Kaymakamımız sayın Mehmet Nuri Çetin bu konuda gerekli desteği sağlamıştır. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ederim. Doğalgazın ilçeye gelmesi vatandaşların duyarlı davranmalarına bağlıdır. Özellikle verilen 30 Kasıma kadar her abonenin 335 TL’sini yatırmaları gerektiğinden dolayı duyarlı davranılmasını istiyoruz. 2016 yılında da hedefimiz 2016 abonedir. Bu bir fırsattır dedi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri