Muş’un Varto ilçesinde gerçekleştirilecek ‘5’nci Koğ Tepesi Şenlikleri’ çerçevesinde Varto ilçesinde bulunan yoksul çocukların sünnetini Varto Belediyesi Tüm Bel-Sen Temsilciliği üstlendi.

Sünnet ettirilen çocukları evlerinde ziyaret eden sendikanın Varto Temsilcisi Menduh Işık, sosyal dayanışma amacı ile bu çalışmayı yaptıklarını anlattı. Kendilerine müracaat eden ve tespit ettikleri 0-15 yaşları arasındaki çocuk sayısının 22 olduğunu anlatan Işık “Fakat sünnete gelen 17 çocuğumuzu Varto Devlet Hastanesi Başhekimliği’nin katkısıyla sünnet ettirdik ve evlerine gönderdik. Evlerinizde ziyaret ettiğimiz çocuklarımızın sağlık durumları da çok iyidir. Belediye olarak böyle bir işlemi üstlenmemiz bizleri sevindirmiştir. Başta Belediye Başkanımız Demir Çelik’e ve emeği geçen her kese teşekkür ederim” dedi.

Ziyarete katılan Belediye Başkanı Demir Çelik ise, ilçemizde yoksul çocukların sünneti konusunda belediye çalışanları olarak hemfikir olduklarını anlatarak “Sünnetin Tüm Bel-Sen tarafından yapılacağına karar verdik. Böyle bir uygulamayla yoksul çocuklarımızı sevindirdiğimiz için mutluyum. Herkese hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi. NULL