Varto’da Halk Eğitim Merkezi kurslarını başarı ile bitiren kursiyerler törenle sertifikalarını aldılar.Varto Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ilçe merkezi ve köylerinde açmış oldukları kursları tamamlayan kursiyerlere kültür merkezinde düzenlenen bir törenle sertifikaları verildi. Düzenlenen sertifika dağıtım törenine Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Remzi Tepe ve Fevzi Aktaş, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir, Kütüphane Müdürü Yakup Yavaş, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir, “Köylerden ilçeye gelmek üzere olan kursiyerlerin sosyal aktivitelere katılması yönünde yol ücretlerinin ödenmesi hususunda kursiyerler adına İlçe kaymakamı Mehmet Yıldız’dan talepte bulunarak, hem kültür merkezinin yapılmasında emeği çok büyük olan ilçe kaymakamı Mehmet Yıldız’a, yapacağı yol ücreti yardımları konusunda tüm kursiyerlerim ve kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız ise, “İlçe merkezi ve köylerde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin bugünden itibaren bir meslek sahibi olduğunu dile getiren Yıldız, “Bu arkadaşlarımız gördükleri eğitimin ardından sertifikalarını almaya hak kazandı. Kendilerine hayatlarının bundan sonraki döneminde başarılar diliyorum.

Ayrıca köylerimizden gelen ve salonumuzu dolduran siz kursiyerlerimizin için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün sosyal aktivitesi ve sizleri sinema ile buluşturmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Kurs süresince Kursiyerlerin her ay en azında bir defa köylerden buraya gelerek film izletebilirsiniz. Köylerden gelecek olan kursiyerlerimiz için Müdürümüzün talep ettiği yol ücretlerinin ödenmesini burada taahhüt ederek ödeyeceğimi bildiriyorum” dedi.

Düzenlenen sertifika töreni Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız ve kurum amirleri tarafından kursiyerlere 150 kursiyere sertifikalarının verilmesinin ardından sinema gösterimiyle son buldu.

 

 Günaydın Muş Gazetesi