Varto Devlet Hastanesi’ne, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’nın atanmasının ardından her türlü kadın hastalıkları ameliyatının yapılmaya başlandığı bildirildi.

Varto Devlet Hastanesi’nde kadın hastalıkları konusunda yapılan sevklerin sona erdiğini ve ilçe hastanesinde her türlü ameliyatın yapıldığı kaydedildi. Varto Devlet Hastanesi’ne atanan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Erkan Akan, kadın doğum hastalıkları ile ilgili kanser hastalığı hariç dünya çapında yapılacak tüm ameliyatları ekibiyle birlikte hastanede yapmaya başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belkise Deniz isimli hasta, “Muş, Gaziantep ve Diyarbakır’daki hastanelere ve doktorlara gittim. Oradaki doktorlar hastalığımla ilgili olarak bir teşhis koymadılar. Oradaki doktorlar beni ameliyat etmedi. Neden etmediler bilmiyorum. Varto Devlet Hastanesi’ne kadın doğum uzmanının geldiğini duydum. Buraya gelip gerekli tetkikleri yaptım. Kan tetkiklerimi yapmak üzere Muş Devlet Hastanesi’ne ambulansla gönderdi. Oradaki tetkiklerimi yaptıktan sonra bende rahim sarkması olduğunu söyleyerek beni ameliyat etti. Ameliyat oldum. Ben şu an çok iyiyim. Bir hafta yattıktan sonra bir taburcu oldum. Ameliyatımı yapan Operatör Dr. Erkan Akan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Varto Devlet Hastanesi’ne atanan ve yaklaşık olarak bir aydır Varto’da görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Dr. Erkan Akan ise, “Varto’da kadın hastalıkları ile ilgili olarak kanser hariç her türlü ameliyatı yapıyoruz. Şu anda iki bayan hastamızı ameliyat ettik ve bir hafta içerisinde oldukça sağlıklı bir şekilde taburcu oldular. Dünya çapında yapılan ameliyatları Varto’da yapabileceğimizi söylüyoruz. Geçmişte il merkezine veya çevre illere sevk olan hastalarımız artık kendi ilçelerinde tedavi olabilecekler. Bu hastaların ekonomik olarak da önemli bir konudur” dedi.

 Topkan Haber Ajansı