Çınar, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, Hamurpet göllerini yerli ve yabancı turistlerin yoğun bir şekilde ziyaret ettiğini belirterek, büyük ve küçük gölün çevresinde konaklama tesisinin bulunmadığını dile getirdi.

Konaklama tesisi olmayınca turistlerin gölleri günübirlik ziyaret ettiğini ifade eden Çınar, Hamurpet büyük ve küçük göllerinin turizme kazandırılmasının hem Muş hem de Varto için önemli olduğunu ifade etti.

Hamurpet göllerine gitmek için ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntının olmadığını vurgulayan Çınar, “Her iki gölün etrafına çevre yolu açılarak ulaşım sağlandı. Yatırımcılarımız bölgeye tesis yaptıkları zaman ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntıları olmayacaktır” dedi.

Valilik olarak özel sektörün yatırımlarını daha çok önemsediklerini belirten Çınar, şunları kaydetti:

“Çünkü devlet artık hizmet sektörüne girmekten çekilmek zorunda kaldı. Özel sektör hizmet sektöründe daha başarılı çalışmalar yürütüyor. Hamurpet gölleri gibi turizm değeri olan yerlerin yatırımcılar tarafından değerlendirilmesini umuyoruz. Buralarda vatandaşlarımızın günübirlik ihtiyaçlarını karşılayacak tesisler öncelikle yapılabilir ve daha sonra vatandaşların talebine göre konaklayabileceği mekanlar yapılmasını arzu ediyoruz. Bunlarla ilgili olarak özel sektöre çağrıda bulunmak istiyorum. ”

Vatandaşların yoğunlukla kullandıkları yerlerin turizme kazandırılmasında özel sektörün katkısını beklediklerini ifade eden Çınar, Muş’ta bulunan bütün potansiyeli harekete geçirmek istediklerini vurguladı. Anadolu Ajansı