Muş’un Varto ilçesinde Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şubesi tarafından organize edilen tiyatro oyunu 3 ayrı dilde sahnelendi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şubesi’nin konferans salonunda sahnelenen oyunu ilçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Veysel Fidan, Dernek Başkanı Burhan Kaya, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar izledi. Dernek Sekreteri Kerem Akdağ’ın yazdığı ve yönettiği ‘İşte Bizim Hayat’ adlı oyunda dernek üyeleri rol aldı. Günlük yaşamın konu edildiği oyun, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca dillerinde sahnelendi. Büyük ilgiyle izlenilen oyun sonunda vatandaşlar oyuncuları ayakta alkışladı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Burhan Kaya, ilçede güzel bir sosyal aktiviteye imza attıklarını belirterek, “Arkadaşlarımızın yazdığı ve oynadığı oyunu beğeni ile izledik. Halkımızda tiyatro oyununa büyük ilgi gösterdi. İlk defa bir tiyatro oyunun üç ayrı dilde sahnelemenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra dernek olarak bu tür faaliyetlere sıkça yer vermek istiyoruz” dedi.
 Topkan Haber Ajansı