Varto ilçesinde Halk Eğitim Merkezi’ndeki kurslara katılan bayan kursiyerler için düzenlenen sinema gösterimi ilgi gördü. Varto Kültür Merkezi’nde düzenlenen sinema gösteriminde perdeye yansıtılan ‘Beyaz Melek’ isimli film kursiyerler tarafından ilgi gördü.

Varto Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Mehmet Sever, kursiyerler için sosyal aktivite olması için gerçekleştirilen sinema gösteriminin bundan sonra da gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi. Sever yaptığı açıklamada, “İlçe Kaymakamımızın olumlu çalışmalarından dolayı kültür merkezimizde sinema salonumuz faaliyete geçti. Halk Eğitimi Merkezi’nde yılbaşından beri yaptıkları çalışmalardan dolayı efor sarf eden kursiyerlerimizin sosyal aktivitelerle tanışmaları açısında sinemaya getirilmeleri müdürlüğümüzce uygun görüldü. Bu nedenle kursiyerlerimizin ilçemizdeki sinemada faydalanmaları ve bu konuda bilgi sahibi olmaları için kendilerine mesaiden sonra sinemaya getirdik. Bu uygulamanın devam ettirilmesini düşünüyoruz” dedi.

Varto Halk Eğitimi Merkezindeki kursiyerlerinden Gülten Ok ise, “Yılbaşından beri Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri olarak Halk Eğitimin dışına çıkmadık. Sağ olsun yetkililerimiz bizleri bugün sinemaya getirdiler. Gösterimde olan Beyaz Melek adlı filmi izledik. İzlerken bayağı duygulandım. Çünkü burada insan yaşantısı konu olduğu için gelecekte bize de yapılacak uygulamaları hiç görmek istemem, bu konuda emeği geçen ilçe kaymakamımıza ve diğer çalışanların hepsine teşekkür ederim” dedi.

 Topkan Haber Ajansı