Varto ilçesinde Kızılay Derneği Şube Başkanlığı görevine Jale Yalçınkaya seçildi. Varto Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Faaliyet raporlarının okunmasının ardından gerçekleşen seçime tek liste halinde giren Jale Yalçınkaya, 100 delegeden 56’sının oyunu alarak Kızılay Derneği Varto Şube Başkanı oldu.

Yaptığı konuşmada, Kızılay şubesinin her zaman halka yardım için hazır olması gerektiğini ifade eden Yalçınkaya, şubelerinin deprem bölgesi olan Varto ilçesinde aktif durumda olmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Yalçınkaya, “Varto ilçemizde faal olmayan Kızılay Derneği şubesini açmak için yaklaşık 1 yıl uğraştık. Bireysel kaygılarımızı bir kenara atarak arkadaşlarımızla birlikte çalışıp kongreye kadar geldik. Arkadaşlarımın isteği ile başkanlığa uygun görülerek bu göreve getirildim. İlçemize en iyi hizmeti vermek için elimden geleni yapacağım” dedi.

2 yıl önce yönetimi fesh edilerek kapatılan Kızılay Derneği Varto Şubesi bir süre önce açılmış, geçici başkanlık görevine de Jale Yalçınkaya getirilmişti.

 NULL