Varto İlçe Kaymakamı Dr. Mehmet Tanışır, Kızılay Varto Şubesi’nin ziyaret ederek ilk genel kurul toplantısı sonucu oluşan yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. Kaymakam Tanıyır, dernek binanın fiziki şartları konusunda bilgi alan ve en kısa zamanda toparlanması gerektiğini ifade etti.

İlçenin geçmişte iki büyük deprem geçirdiğini anlatan Tanışır, “İlçemiz Kuzey Anadolu ile Doğu Anadolu’nun fay hattının birleştiği bir noktada olduğundan, tüm kurumlarımızın hazırlıklı olması gerekmektedir. Bu bağlamda da Kızılay Derneği’nin güzel bir çalışma yapması gerekiyor. Bizim istediğimiz Kızılay’ın alt yapısıyla edevatı, malzemesi ile hazır hale gelmesidir. Yönetim kurulu yeniden seçildi, hayırlı olması için ziyarete geldim. İnşallah bu eksikliklerini en kısa süre içerisinde tamamlayarak, Varto’ya hayırlı bir hizmette bulunurlar” dedi.

Varto Kızılay Şubesi Başkanlığına seçilen Jale Yalçınkaya da şubeyi yeni devraldıklarını ifade ederek, hiçbir malzeme alamadıklarını, eksiklerinin çok olduğunu belirtti. Acilen bir depoya ihtiyaçlarının olduğunu, lojistik araç ve gereçlere ihtiyaçlarının bulunduğunu anlatan Yalçınkaya, kendilerine gerekli desteğin verilmesi için Varto Kaymakamlığı’na talepte bulunduklarını söyledi.

 NULL