Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Osman Eker, güvenlik güçlerinin halkın huzuru için 24 saat görev başında olduğunu söyledi. Dün Muş’a gelen Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Osman Eker, Muş Valisi İbrahim Özçimen ile birlikte Varto ve Bulanık ilçelerinde kahvehane toplantılarına katılarak vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinleyen Tümgeneral Osman Eker, güvenlik güçlerinin her zaman halkın yanında olduğunu kaydetti. Vatandaşlardan güvenlikle ilgili bir problemleri olduğu zaman hemen güvenlik güçlerine bilgi verilmesini isteyen Eker, “Güvenlik güçleri sizler için, sizin emniyetinizi, asayişinizi, huzurunuzu sağlamak ve bu güzel ülkenin vatandaşı olmakla öğünmek için vardır. Sizler için biz elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Sıra bize geldiği zaman biz de seve seve bu ülke için canımızı vermeye hazırız. Kapımız, telefonumuz 24 saat sizlere açıktır. Yapılan her şey bu güzel vatan içindir” dedi.


Muş Valisi İbrahim Özçimen de yaptığı konuşmada, Muş’ta sağlanan huzur ortamında artık vatandaşların yatırım ve hizmet istediğini kaydederek, “Güvenlikli ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Vatandaşlarımız okul istiyor, mera istiyor, tarla istiyor, hizmet istiyor. En güzeli budur. Halkımız şanlı bayrağımız altında huzur içinde yaşamak, eğitimle yükselmek ve gelir düzeylerini yükseltmek istiyor. Vatandaşlarımız, doğru şey ne ise onu istiyor. Biz de bu uğurda ne gerekiyorsa yapacağız. Vatandaşlarımıza hizmetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz” diye konuştu.


Bulanık’ta kahvehane toplantısında vatandaşlarla sohbet eden Tümgeneral Osman Eker, yanına çağırdığı Mehmet Uçan isimli engelli vatandaşa büyük ilgi gösterdi. Mehmet Uçar’a her türlü desteğin sözünü veren ve jandarmanın maskotu olarak ilan eden Tümgeneral Eker, ilgililere talimat vererek, “Mehmet’e yüzbaşı üniforması, botu, palaskası tam takım giydirildikten sonra bana bilgi vereceksiniz. Ayrıca bir fotoğraf çekip bana göndereceksiniz” dedi.

NULL