Muş’ta yol kontrolü yapan jandarma trafik ekipleri, 2 yıl önce İstanbul’da çalınan bir otomobili ele geçirerek sahibine teslim etti.


  Muş’tan Varto istikametine gitmekte olan Abdurrahman Avcı idaresindeki 34 BE 4104 ‘Opel Vectra’ marka otomobil Abudrrahman Paşa Köprüsü üzerinde trafik kontrolü yapan jandarma ekipleri tarafından durduruldu. Fenni muayenesi yapılmayan araçtan şüphelenen jandarma ekiplerinin yaptığı inceleme sonucunda aracın şasi numarasının tutmadığı ve çalıntı olduğu anlaşılarak araca soruşturmanın derinleştirilmesi için el konuldu.


  Yapılan araştırmaları derinleştiren jandarma, kısa süre içerisinde söz konusu aracın, 2 yıl önce İstanbul’dan çalınan Yavuz Kurtuluş isimli vatandaşa ait 34 TC 5053 plakalı araç olduğu tespit edildi. Jandarma birimlerinin haberi üzerine Muş’a gelen Yavuz Kurtuluş, 2 yıldır kayıp olan aracını teslim alırken, büyük bir sevinç yaşadığını söyledi. Kurtuluş, “Otobanda giderken birden bir araç önümü kesti ve içinden inen 3 kişi kendilerinin polis olduğunu söyleyip ehliyet ve ruhsatı aldı. Ondan sonra aracıma binerek kaçtılar. O günden beri aracımı görmedim. Allah devleti ve jandarmayı başımızdan eksik etmesin. Ben aracımdan tamamen umudumu kesmiştim. Ama jandarma sayesinde aracıma yeniden kavuştum” dedi. Araçta yakalanan ve çalıntı mal aldığı belirtilen Abdurrahman Avcı isimli vatandaş ise çıkarıldığı adli makamlarca olaydan haberdar olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı.  İHA

NULL